Stake F1 Team nową nazwą Saubera w Formule 1

Sauber Motorsport poinformował, że w nadchodzącym sezonie Formuły 1 2024 będzie startować pod nazwą Stake F1 Team.

Sauber od 2019 roku podjął się współpracy z Alfą Romeo, która była głównym członem nazwy od tego okresu aż do końca 2023 roku, choć wszelkie prace techniczne nadal odbywały się w stałej bazie Saubera – szwajcarskim Hinwil. Wiadomo jednak o nadejściu niemieckiego Audi do ekipy, która ma de facto przejąć stajnię i stworzyć własny zespół, silniki oraz podwozie, jednak to nastąpi w 2026 roku wraz z nadejściem nowych przepisów technicznych, między innymi związanych ze zmienionymi jednostkami napędowymi pozbawionymi MGU-H.

Na oficjalnej liście startowej FIA na sezon 2024 Formuły 1 widniała nazwa Stake F1 Team Kick Sauber, która zawierała dwóch sponsorów. Nazwa ta nie spodobała się sporej grupie kibiców, a od tamtego czasu na profilach społecznościowych stajni pojawiały się zapowiedzi ujawnienia nowej, prostszej nazwy.

1 stycznia o godzinie 10 Sauber poinformował, że nowa nazwa zespołu to Stake F1 Team, która będzie obowiązywać przez nadchodzące dwa sezony, ponownie pomijając nazwę Sauber.

Przedstawiciel zespołu Alessandro Alunni Bravi powiedział: „Ostatni sezon stanowił początek podróży Stake w Formule 1, a nowa rola marki na czele Stake F1 Team stanowi naturalny i ekscytujący kolejny krok na tej ścieżce”.

„Stake nie tylko z powodzeniem wykorzystał rosnącą bazę fanów Formuły 1, aby wzmocnić własną społeczność, ale także wprowadził do sportu zupełnie nową publiczność, co przyniosło korzyści nie tylko naszemu zespołowi, ale także wszystkim innym w F1. Mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitych aktywnościach z niektórymi ambasadorami Stake, w tym argentyńską legendą piłki nożnej Sergio Aguero i indyjsko-kanadyjskim raperem Karanem Aujlą”.

„Rok 2024 będzie nową stroną i szansą na zrobienie więcej, lepiej i dotarcie jeszcze dalej. Z niecierpliwością czekamy na jeszcze bardziej ekscytujący kalendarz wydarzeń w nowym sezonie”.

W ubiegłym roku Sauber startujący jeszcze pod nazwą Alfa Romeo zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 16 punktów.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze