Alpine przyspiesza rozwój A524. Ocon z nową podłogą na GP Chin

Szef zespołu Alpine Bruno Famin potwierdził, iż Esteban Ocon otrzyma w ten weekend podłogę w najnowszej specyfikacji, która planowo miała zostać testowana w Miami.

Początkowe ulepszenia wprowadzone na Grand Prix Japonii zdawały się przywracać nadzieję w stajni z Enstone po nieudanym początku sezonu z całkowicie zmienioną koncepcją w tworzeniu samochodu. Wynik Estebana Ocona z kwalifikacji zdawał się to potwierdzać, jednak zarówno on, jak i jego zespołowy partner nie byli w stanie zawalczyć o punkty na Suzuce, a ich kłopoty potęgowały tylko uszkodzenia z pierwszego okrążenia. 

Francuski zespół potwierdził, iż pakiet na Szanghaj obejmuje zaktualizowaną podłogę, która w ten weekend zostanie zamontowana jedynie w bolidzie Estebana Ocona. Obaj kierowcy natomiast będą używać najnowszej specyfikacji tejże części na Florydzie, natomiast Pierre Gasly otrzyma pierwszeństwo następnym razem.

„Ostatni wyścig w Japonii pokazał, jak duże wyzwanie stoi przed nami, aby poprawić nasze osiągi. Musimy udoskonalić wydajność samochodu, aby walczyć o wyższe pozycje. Chociaż dobrze było zainstalować pierwsze aktualizacje do samochodu na Suzuce, musimy zrobić więcej. Zespół pracował niezwykle ciężko, byliśmy w stanie wprowadzić aktualizację do jednego samochodu w ten weekend, jeden wyścig wcześniej niż planowano” – przyznał Bruno Famin.

Decyzja o wcześniejszym montażu ulepszeń jest odważnym posunięciem, ponieważ Grand Prix Chin powraca po czterech sezonach nieobecności, więc zespoły posiadają ograniczoną ilość aktualnych danych. Ponadto Szanghaj jest pierwszym weekendem sprinterskim w sezonie 2024, co oznacza, iż wszyscy będą mieć tylko jedną godzinną sesję treningową do uzyskania możliwie najlepszych ustawień.

„(Dzisiejsze) samochody są zupełnie inne niż (te) w specyfikacji 2019, więc przygotowania były inne niż zwykle (przed przyjazdem na ten tor” – dodał szef Alpine. „W połączeniu z faktem, że jest to wyścig sprinterski, mamy mniej czasu na przygotowania i dlatego ważne jest, aby być przygotowanym od samego początku. Obaj kierowcy pracowali w zeszłym tygodniu w symulatorze w Enstone, poświęcając swój czas na lepsze przygotowanie się do tego wyzwania”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze