Sainz prowadzi rozmowy z… Williamsem. Co z Audi?

Jak informuje Autosport, Carlos Sainz Jr prowadzi zaawansowane już rozmowy z Williamsem w sprawie potencjalnego zatrudnienia na sezon 2025.

Po tym, gdy ogłoszono, że Lewis Hamilton przejdzie w przyszłym roku do Ferrari, spekulowano, gdzie może trafić Hiszpan. O usługi tego kierowcy miał mocno zabiegać Sauber/Audi, który zakontraktował już Nico Hülkenberga i miał wyznaczyć sobie czas do końca miesiąca na skompletowanie składu.

Mimo podobno dość lukratywnej oferty, Sainz rozglądał się też w inne miejsca w padoku. Niedawno okazało się, że rozmowy z Mercedesem spełzły na niczym, jako że niemiecka marka zabiega o Maxa Verstappena lub ewentualnie Andrei Kimi Antonellego, natomiast Red Bull jest coraz bliżej zatrzymania Sergio Péreza.

Jak donosi jednak Autosport, potencjalne opcje Hiszpana mogą nie sprowadzać się do Saubera/Audi. Swoją propozycję miał wystosować Williams, który wyraził chęć ściągnięcia Hiszpana. Jednocześnie to bardziej utwierdza padok w przekonaniu, że ekipa nie zamierza już przedłużać kontraktu z Loganem Sargeantem, ale jednocześnie niedawno ogłosiła zatrzymanie Alexa Albona.

Ma to być kolejny etap zmian pod przywództwem Jamesa Vowlesa, który stara się odświeżyć zespół z Grove, pozostając jednak przy ścisłej współpracy technicznej z Mercedesem.

Przed GP Monako Sainz stwierdził, że w tle zadziały się dodatkowe rzeczy, które nie zostały nawet pokryte przez media.

„Za kulisami wiem więcej” – powiedział Sainz mediom w czwartek w Monte Carlo. „Macie plotki i to wszystko, ale nie martwcie się, nie zamierzam niczego ujawniać”.

„Zamierzam po prostu rozważyć wszystkie opcje i podjąć właściwą decyzję. Mogę tylko powiedzieć, że kiedy tylko zadecyduję, wszystko potoczy się bardzo szybko. Chodzi o to, aby zebrać wszystko razem, czego czuję, że potrzebuję w moim następnym nowym kontrakcie”.

Źródło: autosport.com, motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze