Szwarcman w Haasie najszybszy na zakończenie testów F1

Robert Szwarcman z zespołu Haas uzyskał najlepszy czas ostatniego dnia posezonowych testów Formuły 1 w Abu Zabi.

De Vries najszybszy pierwszego dnia testów F1 w Abu Zabi

Aktualny mistrz świata Formuły E Nyck de Vries uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego z dwóch dni posezonowych jazd testowych Formuły 1 na torze Yas Marina. Holender był jednym z kilku debiutantów, którzy zasiedli za kierownicą tegorocznych samochodów.

Verstappen zdobywa tytuł mistrzowski F1 w dramatycznych okolicznościach

Max Verstappen pokonał Lewisa Hamiltona w bezpośrednim pojedynku o tytuł mistrza świata Formuły 1 w 2021 roku. Holender atakiem na ostatnim okrążeniu zwyciężył w kończącym sezon Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina.

Verstappen zdobywa kluczowe pole position do finału sezonu F1

Max Verstappen wywalczył pierwsze pole startowe do finałowego wyścigu sezonu 2021 Formuły 1 w Abu Zabi. Lider klasyfikacji generalnej pokonał swojego konkurenta Lewisa Hamiltona zdecydowaną przewagą 0,371 sekundy. Trzeci czas wykręcił Lando Norris.

Hamilton najszybszy przed kwalifikacjami, Verstappen tuż za nim

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Abu Zabi. Brytyjczyk uzyskał czas 1:23,274. Drugi był Max Verstappen ze stratą 0,214 sekundy, a trzeci Valtteri Bottas, który tracił już 0,751 sekundy.

Hamilton najszybszy po zmroku, wypadek Räikkönena

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej Formuły 1 na torze Yas Marina. Brytyjczyk zanotował czas 1:23,691 będąc na oponie miękkiej. Drugi był Esteban Ocon ze stratą 0,343 sekundy, a trzeci Valtteri Bottas ze stratą 0,392 sekundy.

Verstappen przed Mercedesami w pierwszym treningu na Yas Marina

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Max Verstappen rozpoczął ostatni weekend sezonu 2021 od uzyskania najlepszego czasu w popołudniowej, rozegranej przed zachodem słońca piątkowej sesji treningowej do Grand Prix Abu Zabi. Jego rywal w walce o mistrzostwo Lewis Hamilton był trzeci, za zespołowym kolegą z Mercedesa-AMG Valtterim Bottasem.

Hamilton wygrywa, chaos i kontrowersje w GP Arabii Saudyjskiej

Lewis Hamilton zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Arabii Saudyjskiej, który był przepełniony chaosem i zwrotami akcji. Drugie miejsce zajął Max Verstappen, który był sprawcą kilku kontrowersji na torze w Dżuddzie, a na najniższym stopniu podium stanął Valtteri Bottas, który na samej mecie pokonał Estebana Ocona.

Hamilton zdobywa drugie pole position z rzędu, Verstappen rozbija się w kwalifikacjach

Lewis Hamilton po raz pierwszy w sezonie 2021 zdobył dwa pole position z rzędu. Brytyjczyk uzyskał najlepszy czas kwalifikacji do inauguracyjnego Grand Prix Arabii Saudyjskiej na ulicach Dżuddy. Obok niego na starcie ustawi się jego zespołowy kolega Valtteri Bottas.

Verstappen najszybszy przed kwalifikacjami, Hamilton o włos od kraksy

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze w Dżuddzie. Kierowca Red Bulla uzyskał czas 1:28,100, który uzyskał na miękkiej mieszance. Drugi był Lewis Hamilton ze stratą 0,214 sekundy. Brytyjczyk uzyskał swój rezultat na twardym ogumieniu mieszance, a trzeci ze stratą 0,529 sekundy był Valtteri Bottas. Mało brakowało, a w końcówce serii doszłoby do poważnej kraksy pomiędzy Hamiltonem, a Nikitą Mazepinem.