Hamilton odnosi setne zwycięstwo w rosyjskim d(r)eszczowcu

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton odniósł swoje piąte tegoroczne zwycięstwo. Brytyjczyk najlepiej odnalazł się w deszczowych warunkach, które odmieniły losy Grand Prix Rosji na kilka okrążeń do mety. Obok kierowcy Mercedesa-AMG stanęli startujący z końca stawki Max Verstappen oraz Carlos Sainz Jr.

Norris po raz pierwszy z pole position w Formule 1

Lando Norris wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji w kwalifikacjach, które zostały rozegrane w przejściowych warunkach. Obok niego na starcie ustawi się Carlos Sainz Jr, a z trzeciego pola ruszy George Russell. Lewis Hamilton w samej końcówce obrócił się i przy niskiej prędkości uderzył w barierę, zaś w kwalifikacjach odnotował czwarty czas.

Bottas nie zwalnia tempa w Soczi

Valtteri Bottas ponownie uzyskał najlepszy czas treningu na torze w Soczi. Kierowca Mercedesa w drugiej piątkowej sesji uplasował się przed Lewisem Hamiltonem i Pierrem Gasly.

Bottas znów najszybszy w Soczi

Valtteri Bottas, który jest niekwestionowanym królem rosyjskiego toru Soczi, uzyskał pierwszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Rosji. Fin uzyskał czas 1:34,427. Drugi był Lewis Hamilton, ze stratą 0,211 sekundy, a trzeci Max Verstappen, ze stratą 0,227 sekundy.

Ricciardo wygrywa GP Włoch, kolejna kolizja Verstappena i Hamiltona

Daniel Ricciardo odniósł nieoczekiwane zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch, wykorzystując kolizję pretendentów do tytułu – Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona. Drugie miejsce zajął Lando Norris, dając McLarenowi pierwszy dublet od 2010 roku, a na najniższym stopniu podium stanął Valtteri Bottas po starcie z końca stawki.

Bottas zwycięża w sprincie kwalifikacyjnym na Monzy

Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w drugim w tym sezonie sprincie kwalifikacyjnym, który został rozegrany na torze Monza. Po słabym starcie Lewisa Hamiltona, drugie miejsce zajął Max Verstappen, a trzeci był Daniel Ricciardo. Z powodu kary za wymianę jednostki napędowej, Bottas jednak wystartuje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch z końca stawki, zaś pole position przypadnie Verstappenowi.

Hamilton przed Bottasem, wysokie lokaty Alfy Romeo

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas drugiego, sobotniego treningu przed wyścigiem sprinterskim na torze Monza. Brytyjczyk uzyskał czas 1:23,246. Drugi był Valtteri Bottas ze stratą 0,222, a trzeci Max Verstappen ze stratą 0,416 sekundy. Bardzo wysokie szóste miejsce zajął Robert Kubica, a siódmy był Antonio Giovinazzi.

Bottas najszybszy w piątkowych kwalifikacjach przed GP Włoch

Valtteri Bottas okazał się być najszybszym kierowcą podczas piątkowej sesji kwalifikacyjnej definiującej stawkę do sobotniego sprintu na torze Monza przed Grand Prix Włoch. W czasówce pokonał on w bezpośrednim pojedynku swojego zespołowego kolegę z Mercedesa - Lewisa Hamiltona - oraz Maxa Verstappena.

Hamilton najszybszy na Monzy na pośrednich oponach

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Włoch na torze Monza. Kierowca Mercedesa uzyskał czas 1:20,926 będąc na oponie pośredniej. Drugi – ze stratą 0,452 sekundy – był Max Verstappen, który wykorzystał opony miękkie, a trzeci był Valtteri Bottas, który stracił do swojego partnera z zespołu 0,525 sekundy.

Verstappen wygrywa przed domową publicznością

Max Verstappen powrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej po zwycięstwie w Grand Prix Holandii. Kierowca Red Bull Racing pokonał przed własną publicznością aktualnego mistrza świata Lewisa Hamiltona oraz Valtteriego Bottasa.