Leclerc wygrywa kolejne Wirtualne Grand Prix

Charles Leclerc odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w cyklu Wirtualnych Grand Prix, organizowanych przez Formułę 1. Reprezentant Ferrari pokonał Alexandra Albona na replice toru Shanghai International Circuit, który miał gościć w tym czasie rundę mistrzostw świata.

Monakijczyk wystartował z pole position i utrzymał prowadzenie przed Albonem. Dobrym startem z szóstej pozycji popisał się Esteban Gutierrez, który objął przez chwilę trzecią lokatę, zanim został wyprzedzony przez Guanyu Zhou. Na piąte miejsce wyszedł Stoffel Vandoorne, natomiast Louis Deletraz spadł z trzeciej na szóstą pozycję. Vandoorne następnie wyprzedził Gutierreza i wyszedł na czwarte miejsce, a z trzeciej pozycji od końca do pierwszej dziesiątki przebił się Jimmy Broadbent.

Jako pierwszy do alei serwisowej zjechał na trzecim okrążeniu George Russell, a już na kolejnym kółku to samo zrobili m.in. Albon i Gutierrez. Leclerc pozostawał na torze o jedno okrążenie dłużej i po swoim pit-stopie znalazł się za Albonem, a prowadzenie objął chwilowo Broadbent, którego szybko wyprzedził jednak Liam Lawson.

Albon i Leclerc musieli przebijać się do przodu i kolejno wyprzedzili Thibouta Courthoisa i Juana Manuela Correę, aby awansować na trzecie i czwarte miejsce. Leclerc następnie zdecydował się na bardzo agresywny atak w pierwszym zakręcie, niemal wypychając swojego rywala poza tor na początku 11. okrążenia.

Leclerc od tamtej pory kontrolował rywalizację i finiszował z przewagą 2,5 sekundy nad Albonem. Jako trzeci na linię mety wpadł Vandoorne, lecz po otrzymaniu kary spadł na piątą lokatę, a na najniższym stopniu podium stanął ulubieniec lokalnej publiczności Zhou. George Russell wskoczył na czwarte miejsce, a za Vandoornem na szóstej pozycji uplasował się Gutierrez. Louis Delétraz był siódmy, a czołową dziesiątkę uzupełnili Lawson, Nicholas Latifi i Carlos Sainz Jr, który przebijał się z końca stawki po wypadku na pierwszym okrążeniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1