FIA nie wyklucza zmian w przepisach, odwołania Masiego

Nie milkną echa kontrowersyjnych decyzji, po których mistrzem świata został Max Verstappen. FIA nadal przygląda się wydarzeniom z Grand Prix Abu Zabi oraz ocenia pracę Michaela Masiego.

Pérez: Mogę być mistrzem świata

Po wielu latach startów dla zespołów środka stawki, Sergio Pérez otrzymał swoją szansę w Formule 1 z zespołem Red Bull Racing. W swoim pierwszym sezonie w barwach austriackiej ekipy miał swoje przebłyski i odniósł jedno zwycięstwo. Meksykanin jest przekonany, że stać go na znacznie więcej.

Allison: Jeden-dwa zespoły mogą poważnie się pomylić konstruując auta na 2022

Dyrektor techniczny fabrycznego zespołu Mercedesa-AMG w Formule 1 James Allison uważa, że niektóre zespoły mogły obrać niewłaściwą koncepcję przy projektowaniu swoich samochodów na sezon 2022. Brytyjczyk twierdzi również, że zmiana przepisów stanowi szansę dla jego ekipy, aby udowodnić, że lata dominacji nie były jedynie kwestią szczęścia.

Promotor GP Australii: Do padoku nie wejdzie nikt niezaszczepiony

Po zamieszaniu związanym z tenisową gwiazdą, Serbem Novakiem Djokoviciem, organizatorzy Grand Prix Australii ostrzegają, że nie będzie żadnych wyjątków ani ustępstw w przypadku wejścia do padoku przez osoby niezaszczepione. Grand Prix Australii ma się odbyć w kwietniu.

Villeneuve: Hamilton milczy, aby odciąć się od Wolffa

Jacques Villeneuve, mistrz świata Formuły 1 z sezonu 1997, jest zdania, że milczenie ze strony Lewisa Hamiltona może oznaczać, że jest to sposób na odsunięcie się od szefa Mercedesa, Toto Wolffa.

Ocon: Formuła 1 może wyprzedzić piłkę nożną

Esteban Ocon uważa, że Formuła 1 może w najbliższym czasie stać się jeszcze bardziej popularna. Wszystko zależy od tego, czy nowe przepisy techniczne spełnią swoje założenia i większa ilość zespołów będzie regularnie walczyć o czołowe pozycje.

Grosjean: Verstappen bardziej zasłużył na tytuł

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean przyznał, że był bardzo podekscytowany oglądając finał sezonu w Abu Zabi. Francuz uważa, że dyrektor wyścigu Michael Masi postąpił właściwie, wznawiając rywalizację na jedno ostatnie okrążenie.

Organizatorzy przekonani, że Grand Prix Australii się odbędzie

Wyścig o Grand Prix Australii był skreślany z kalendarza Formuły 1 w dwóch ostatnich latach. Promotor rundy w Melbourne jest przekonany, że tegoroczna edycja dojdzie do skutku, po tym jak uzyskał zapewnienie w tej sprawie od władz stanu Wiktoria.

Vettel po pierwszym sezonie w Astonie Martinie: Liczyłem na więcej

Sebastian Vettel powiedział, że spodziewał się lepszych rezultatów podczas swojego pierwszego sezonu w barwach brytyjskiego zespołu Aston Martin, chociaż walka z kierowcami w środku stawki dawała mu sporo radości.

Brown potwierdza rozmowy na linii McLaren-Audi

Szef McLaren Racing Zak Brown poważnie podchodzi do doniesień o potencjalnym wejściu grupy Volkswagena do Formuły 1. Amerykanin potwierdził, że kontaktowano się z jego ekipą w sprawie ewentualnych dostaw silników.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league