Nowy system hybrydowy źródłem lepszych osiągów Ferrari w Turcji

Mattia Binotto przyznał, że nowy system hybrydowy, który Ferrari niedawno wprowadziło do swoich samochodów, był kluczowy w osiągnięciu dobrych wyników podczas Grand Prix Turcji.

Wolff nie wyklucza kolejnej zmiany silnika w samochodzie Hamiltona

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że niewykluczona jest jeszcze jedna zmiana silnika w bolidzie Lewisa Hamiltona przed końcem tegorocznego sezonu Formuły 1.

Alonso przeprosił Schumachera

Fernando Alonso przeprosił Micka Schumachera po zakończeniu niedzielnego Grand Prix Turcji Formuły 1. Hiszpan otrzymał za kolizję z Niemcem karę pięć sekund oraz dwa punkty karne.

Ricciardo: Myślę, że podczas wyścigu mieliśmy może cztery dobre okrążenia

Weekend w Turcji dla Daniela Ricciardo będzie z pewnością tym do zapomnienia. Mimo startu z końca stawki Australijczyk był pewien, że będzie w stanie dostarczyć dużo emocji widzom i przebić się na wysoką pozycję w tabeli, jednak w rzeczywistości Istanbul Park Ricciardo opuścił rozczarowany i bez punktów.

Norris: Musimy się jeszcze poprawić

Wyścig Lando Norrisa w Turcji można nazwać raczej mało ekscytującym. Mianowicie wystartował z 7. pozycji i na tej samej też dojechał. Jak sam mówił po niedzielnych zmaganiach, starał się głównie zminimalizować straty.

Brundle: Hamilton popełnił błąd ignorując wezwanie Mercedesa do boksów

Martin Brundle, który pracuje dla brytyjskiej telewizji Sky Sports F1, uważa, że Lewis Hamilton popełnił błąd, ignorując strategiczną decyzję Mercedesa dotyczącą wcześniejszego zjazdu na zmianę opon podczas minionego wyścigu o GP Turcji.

Gasly zadowolony z powrotu do TOP 6

Pierre Gasly ukończył niedzielną rywalizację o Grand Prix Turcji na szóstej pozycji. Dla kierowcy AlphaTauri szczególnie ważne było zdobycie dużych punktów pod dwóch nieudanych wyścigach.

Sainz: Zaczynam bawić się samochodem

Carlos Sainz Jr ukończył niedzielny wyścig na Istanbul Park na ósmej pozycji. Biorąc pod uwagę fakt, że Hiszpan startował z ostatniego rzędu był to bardzo dobry występ, co docenili również kibice wybierając go kierowcą dnia.

Leclerc: Szkoda straty podium, ale nasze osiągi były dobre

Charles Leclerc ukończył Grand Prix Turcji na czwartej pozycji. Mimo sporej zdobyczy punktowej kierowca Ferrari czuł niedosyt po wyścigu.

Pérez zadowolony z przebiegu wyścigu

Sergio Pérez, który zajął we wczorajszym wyścigu o Grand Prix Turcji trzecie miejsce, przyznał, że kluczem do osiągnięcia tego rezultatu było pozostanie cierpliwym przez cały czas zmagań.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league