Ecclestone doradza Vettelowi w sprawie przyszłości

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel nie zyskałby nic, gdyby pozostał w Ferrari na kolejny sezon Formuły 1. Kontrakt Niemca kończy się wraz z 2020 rokiem, a według Sky Italia, Vettel otrzymał co prawda propozycję pozostania na kolejny sezon, ale z niższą pensją niż ma do teraz miejsce.

„Myślę, że występy Sebastiana pogorszyły się po tym, jak jego zespołowym kolegą został Charles Leclerc, który jest prowadzony przez syna szefa FIA” – powiedział Ecclestone w wywiadzie dla F1-Insider.com. „Podejrzewam, że nie widzi Binotto jako swojego kibica, którego potrzebuje w swojej sytuacji. Sebastian powinien więc zrezygnować [ze ścigania] albo poszukać alternawy na sezon 2021. McLaren, który ponownie będzie mieć silniki Mercedesa może być jedną z nich”.

Nie od dziś mówi się, że szef McLarena Andreas Seidl jest zainteresowany kierowcą Ferrari. Aby Niemiec trafił do zespołu z Woking musiałby odejść z niego Carlos Sainz, który według niektórych jest brany przez Ferrari jako zastępca Niemca.

Co prawda Hiszpan już przyznał, że rozpoczął rozmowy ze swoim obecnym pracodawcą, jednak tak długo jak nie będzie podpisów pod dokumentami, tak długo będą plotki na ten temat.

Źródło: f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze