Ecclestone: Jeśli Ferrari chciało odejść, powinno było to zrobić

Bernie Ecclestone powiedział, że nigdy nie zwracał na uwagi Ferrari dotyczące odejścia zespołu z Formuły 1, zaś jeśli włoska ekipa naprawdę tego chciała, powinna była to zrobić już jakiś czas temu.

Z historycznego punktu widzenia Ferrari już kilkukrotnie groziło odejściem ze sportu z różnych przyczyn, chociaż ostatecznie nigdy nie doszło to do skutku. W ostatnim czasie ekipa z Maranello wystosowała tego typu ostrzeżenia w 2018 roku, kiedy formowane były przepisy techniczne na sezon 2021, a kilka tygodni temu podobne zapowiedzi pojawiły się w związku z ustalaniem zbyt niskiego limitu budżetowego.

Ecclestone w szerokim wywiadzie udzielonym Autocar stwierdził, że nigdy nie przejmował się groźbami o odejściu włoskiej ekipy z Formuły 1.

„Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Nie jestem mężczyzną, który zwraca uwagę na coś innego niż to, czego chcę. Jeśli Ferrari chciało odejść, powinno było to zrobić. Nigdy na to się nie zdecydowali, a tak się składa, że mam wyłącznie miłe wspomnienia związane z panem Ferrari. Zawsze mówił mi, co się naprawdę dzieje, nawet gdy był zajętym mówieniem innym, że jest inaczej” – powiedział Ecclestone.

Były szef F1 dodał również, że Formuła 1 znacząco straciłaby na wartości, gdyby Ferrari faktycznie odeszło ze sportu.

„Myślę, że F1 bez Ferrari nie jest w ogóle dobra. Marka Ferrari jest tak silna, że mogą oni odejść z F1 i nadal być ogromną firmą. Nawet jeśli nie wygrywają w F1, można zapytać przypadkową osobę na ulicy, kto zdobył tytuł mistrza świata, a ona odpowiedziałaby po prostu, że Ferrari”.

Źródło: autocar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze