Horner: Hamilton jest winny Albonowi przeprosiny

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner, w powyścigowym wywiadzie dla telewizji Sky Sports F1 powiedział, że Lewis Hamilton powinien przeprosić Alexa Albona za kolizję, która wyeliminowała jego kierowcę z walki o podium.

To nie pierwszy raz, kiedy kierowca Mercedesa eliminuje z walki o podium reprezentanta Red Bulla. Bliźniacza sytuacja miała miejsce rok temu w Brazylii, gdzie na torze Interlagos również doszło do kolizji pomiędzy kierowcami, a Albon stracił szansę na pierwsze podium w karierze.

„Alex pojechał dobry, niezły wyścig. Nie zasłużył na to. Pięć sekund kary nic mu nie daje” – mówił szef Red Bulla. Horner zasugerował nawet, że zaczyna myśleć o tym, że "Hamilton ma coś do jego kierowcy."

„Musieliśmy wykorzystać tę przewagę, a przyczepność była w zakrętach. On to po prostu zrobił. To był zły osąd ze strony Lewisa i byłoby dobrze, gdyby przeprosił za to”.

Ostatecznie Lewis Hamilton otrzymał za kolizję 5 sekund kary, które pozbawiło go podium w Grand Prix Austrii. Dodatkowo sędziowie przyznali mu 2 punkty karne. W sumie kierowca Mercedesa otrzymał w ten weekend dwie kary i 4 punkty karne, zaś łącznie ma ich na koncie 7.

Źródło: Sky Sports F1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league