Vettel: Mam nadzieję, że Węgry będą dla nas lepsze

Przywiezione na Grand Prix Styrii poprawki miały być nadzieją dla kierowców Ferrari, w tym dla Sebastiana Vettela. Niemiec nie miał jednak możliwości sprawdzenia wszystkich nowości, ponieważ musiał się wycofać z wyścigu po kolizji z zespołowym kolegą Charlesem Leclerkiem.

„Czekałem na ten wyścig i miałem wobec niego dobre przeczucia” – mówił czterokrotny mistrz świata. „Nie miałem dobrego startu i straciłem na sporo na pierwszych metrach. Było bardzo ciasno w trzecim zakręcie i walczyłem z dwoma samochodami. Miałem wewnętrzną, więc nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie coś próbować. Nie widziałem Charlesa i na nieszczęście, nie miałem gdzie uciec, bo nie było nigdzie miejsca. Obaj jesteśmy dorośli i zostawimy to za sobą”.

„To było bardzo rozczarowujące, ale generalnie jestem optymistą i na szczęście nie muszę długo czekać, aby znów być w samochodzie, więc miejmy nadzieję, że Węgry będą dla nas lepsze”.

W konfrontacji z niemiecką telewizją, Vettel miał ucieszyć się, że winą za kolizję kierowców Ferrari obarcza się Leclerca, który wziął na siebie odpowiedzialność za incydent.

Źródło: ferrari.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1