Bottas: Wszystko przede mną

Valtteri Bottas wystartuje z drugiej pozycji do niedzielnego Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Fin przegrał w kwalifikacjach o zaledwie 0,059 sekundy ze swoim zespołowym kolegą Lewisem Hamiltonem, lecz wciąż z nadzieją patrzy na niedzielny wyścig.

„Starałem się wywalczyć pole position i niewiele mi zabrakło, chyba kilka milisekund” – powiedział reprezentant Mercedesa-AMG. „Pierwsze dwa sektory były całkiem nieźle, ale trzeci sektor od rana sprawiał mi problemy. W zakrętach 10 i 12 nie byłem zadowolony z balansu i nie mogłem znaleźć najlepszej linii przejazdu. Podczas kwalifikacji zaczęło mi iść tam coraz lepiej, ale nie wystarczająco. Lewis był dość regularny w trzecim sektorze i złożył dobre okrążenie w Q3. Wykonał lepszą robotę. To oczywiście irytujące, ale muszę patrzeć na to z dystansem. Startuję z pierwszej linii i wciąż wszystko przede mną”.

Podobnie jak Hamilton, Bottas nie poprawił swojego czasu podczas drugiego wyjazdu na tor w trakcie Q3, tracąc szansę na pole position: „Myślałem, że moje drugie okrążenie będzie lepsze, ale okazało się inaczej. Nie wiem dlaczego, a warunki na torze zbytnio się nie zmieniły”.

Po czterech wyścigach przegranych z Lewisem Hamiltonem, Bottas traci do lidera tabeli 34 punkty.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league