Toto Wolff: Russell musi się jeszcze wiele nauczyć

Po wczorajszym incydencie między Valtterim Bottasem i Georgem Russellem na Imoli, który wyeliminował obydwu kierowców z wyścigu, Toto Wolff nie wskazuje jasno winnego tego zdarzenia. Szef Mercedesa kieruje jednak kilka mocnych słów w stronę młodego Brytyjczyka.

 „Nie był to mój najszczęśliwszy moment”, tak Wolff krótko skwitował 32 okrążenie w Grand Prix Emilii-Romanii, w którym Mercedes stracił jeden ze swoich bolidów wskutek starcia z Russellem, który wymieniany jest jako mocny kandydat do zajęcia miejsca w zespole Srebrnych Starzał. Toto Wolff zapytany jednak czy wskazałby Brytyjczyka jako winnego tego zajścia odpowiada: „W życiu nigdy nie ma takiej sytuacji, kiedy jeden jest winny na 100%, a drugi zero”.

„Cała sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć. Valtteri miał złe pierwsze 30 okrążeń i nie powinien tam być. Ale George nigdy nie powinien rozpoczynać tego manewru biorąc pod uwagę, że tor wysychał” przyznaje szef Mercedesa. „Oznaczało to ryzyko, a drugi samochód przed nim to Mercedes. Żaden młody kierowca nigdy nie może stracić tej globalnej perspektywy. Więc myślę, że jeszcze wiele nauki przed nim”

Toto Wolff uważa, że Russell powinien zachować się inaczej biorąc pod uwagę jego przyszłe aspirację co do wstąpienia w szeregi Mercedesa: „Musisz widzieć, że to jest Mercedes i jest mokro, co niesie pewne ryzyko przy wyprzedzaniu. A szanse są i tak przeciwko niemu, kiedy tor wysycha” stwierdza Austriak. „Teraz nie chcę, żeby próbował [Russell] nam coś udowadniać, ponieważ jedyną rzeczą, którą mogę powiedzieć, odkąd znam Valtteriego od 5 lat, jest to, że nie próbuje on niczego udowadniać”.

„Jeśli robisz dobrą robotę, to będziesz w Mercedesie, jeśli nie to w Renault Clio Cup. Dziś było bliżej do Renault Clio Cup” mówi Wolff na temat występu Russella.

Toto Wolff komentuje również opinie George'a Russella jakoby Bottas miał się zachować inaczej w tej sytuacji w stosunku do innego kierowcy, wskazując na napięcie między tą dwójką w sprawie walki o miejsce w zespole Mercedesa. „To bzdura” mówi szef zespołu na temat przypuszczeń Brytyjczyka. 

„Szczerze mówiąc sytuacja nie jest dla nas zbyt zabawna. To dość duży zastój. Nasz samochód jest spisany na straty w warunkach cięcia kosztów, a to z pewnością nie jest to czego potrzebowaliśmy. I prawdopodobnie ograniczy to aktualizacje, które jesteśmy w stanie zrobić” przyznaje Toto Wolff.

Źródło: https://www.formula1.com/en/latest/article.wolff-says-russell-has-lots-to-learn-as-he-admits-costly-crash-with-bottas.6qYgQwsUFcsP773RYNLrsi.html

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze