Russell przeprasza za wypadek z Bottasem na Imoli

George Russell z zespołu Williams, wydał publiczne oświadczenie, w którym przeprasza za spowodowanie wypadku z udziałem Valtteriego Bottasa podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Emilii-Romanii.

W czasie rywalizacji na włoskim torze Imola Russell przymierzał się do wyprzedzenia Bottasa na prostej startowej za pomocą systemu DRS w walce o dziewiątą lokatę. Kierowca Williamsa utracił panowanie nad samochodem po najechaniu na mokrą część toru, po czym uderzył w Mercedesa, a następnie obaj wylądowali w barierach, kończąc udział w wyścigu. Sędziowie później orzekli, że żaden z zawodników nie poniósł winy w tym incydencie.

Tuż po wyścigu Russell oskarżył Bottasa o wykazanie braku szacunku dla niebezpieczeństw związanych z Formułą 1 i powiedział, że Fin broniłby się inaczej, gdyby walczył z innym kierowcą. Russell później opublikował na swoich profilach społecznościowych oświadczenie, w którym przeprosił za całą sytuację.

„[Niedziela] to nie był mój najbardziej wzniosły dzień” – napisał Russell. „Wiedziałem, że będzie to jedna z naszych najlepszych okazji do zdobycia punktów w tym sezonie, a kiedy punkty są tak nas tak bardzo ważne, czasami podejmujesz ryzyko. To się nie popłaciło i muszę wziąć za to odpowiedzialność”.

„Mając czas na zastanowienie się nad tym później, co się wydarzyło, wiem, że powinienem był poradzić sobie z tą sytuacją lepiej. Emocje mogą wziąć górę w porywie chwili, a [w niedzielę] moje mnie pokonały. Przepraszam Valtteriego, mój zespół i każdego, kto poczuł się zawiedziony moimi działaniami. Nie jestem taką osobą i oczekuję więcej od siebie, ponieważ wiem, że inni również tego ode mnie oczekują. W ten weekend dostałem bolesną lekcję i wyjdę z tego jako lepszy kierowca i lepsza osoba do tego doświadczenia”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze