Vettel: Powrót do Red Bulla nie wchodził w grę

Sebastian Vettel powiedział, że powrót do Red Bull Racing, z którym wywalczył swoje cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, nie był realną opcją, ponieważ chciał spróbować czegoś nowego, dołączając do Astona Martina na ten sezon.

Podczas ostatniego wyścigu F1 w Baku, Vettel wywalczył swoje pierwsze podium w barwach brytyjskiego zespołu, zaś Sergio Pérez odniósł swoje pierwsze zwycięstwo dla Red Bulla. Przed Grand Prix Francji na konferencji prasowej Vettel został zapytany, czy żałuje, że nie rozważył opcji powrotu do starej ekipy po odejściu z Ferrari.

„Nie, nie żałuję i nie sądzę, żeby to była opcja” – odpowiedział Vettel. „Postanowiłem pójść w innym kierunku i dołączyć do nowego zespołu z Astonem Martinem w ramach nowej podróży i bardzo się z tego cieszę. Szczerze mówiąc, i to naprawdę mówię z głębi serca, jestem bardzo szczęśliwy, że Checo [Perez] dostał fotel w świetnym zespole, ponieważ na to zasługuje. Pokazał to nie tylko dzięki wygranej, ale ostatnimi około dziesięcioma latami, że jest w Formule 1 i zasługuje na to, by być w dobrym samochodzie”.

Vettel nie ukrywał radości z faktu, że Red Bull był w stanie odnieść sukces z Pérezem w Azerbejdżanie, dodając, że wciąż sympatyzuje z dawną ekipą, gdzie wciąż ma przyjaciół.

„Cieszę się, że Red Bull ma świetny samochód z dwóch powodów: po pierwsze, oczywiście znam znaczną część zespołu, ale oczywiście z powodu Checo, że jest w stanie czerpać radość z wyścigów, w którym ma samochód mogący walczyć o zwycięstwo. Wszyscy byliśmy świadkami tego, co wydarzyło się w przeszłości – nie miał tego [zwycięskiego samochodu] w przeszłości, więc dla niego to wyśmienita sytuacja”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze