Verstappen: Jestem szczęśliwy, że wygrałem na Red Bull Ringu

Max Verstappen ani na chwilę nie oddał prowadzenia w Grand Prix Styrii Formuły 1 i odniósł pewne zwycięstwo, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej kierowców.

Wyścig na torze Red Bull Ring był na tyle ważny, że trofeum dla przedstawiciela zespołu odebrał sam Helmut Marko.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu wygrałem, a zrobienie tego na domowym torze, na Red Bull Ringu, jest zawsze wyjątkowe” – powiedział po 14. zwycięstwie Verstappen. „Miałem naprawdę udany wyścig. Samochód pracował dobrze i zawsze lubię jeździć po tym torze. Skupiłem się na swoim wyścigu, skoncentrowałem się na pokonywaniu wierzchołków w miejscach, w których chciałem, dbałem o opony i wyszło to dobrze. Nigdy nie wiadomo, czy będziesz konkurencyjny lub jak blisko będziesz w niedzielę. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że tak będzie, ponieważ tempo na długich przejazdach pomiędzy dwoma zespołami było bardzo wyrównane przez cały weekend”.

Za tydzień kierowcy znów się spotkają na Red Bull Ringu i tym razem będą rywalizować o trofeum Grand Prix Austrii. Jak Jednak przyznał kierowca Red Bull Racing, to nie będzie taki sam weekend.

„Ogólnie rzecz biorąc mieliśmy naprawdę pozytywny weekend, lecz w przyszłym tygodniu nie będzie już tak samo. Wszyscy z tego wyścigu wyciągną wnioski, więc oczywiście będziemy starać się robić wszystko jeszcze lepiej i ciągle się udoskonalać, abyśmy mogli być na czele. To wysiłek całego zespołu, więc bardzo dziękuję wszystkim tutaj oraz w fabryce za to kolejne wspaniałe zwycięstwo”.

Po wygraniu czwartego wyścigu w sezonie, Holender umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej kierowców z dorobkiem 156 punktów i mając 18 oczek przewagi nad drugim Lewisem Hamiltonem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze