Hamilton: Niewiele możemy zrobić przez cztery dni

Po niedzielnym Grand Prix Styrii, Lewis Hamilton traci już 18 punktów do Maxa Verstappena w klasyfikacji generalnej Formuły 1. Brytyjczyk nie mógł dorównać Holendrowi na torze Red Bull Ring, gdzie odbędzie się także kolejna runda.

„Byli dla nas za szybcy” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Myślę, że zarówno na pojedynczych okrążeniach jak i na długich przejazdach mają nad nami ćwierć sekundy przewagi. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale widać, że oni wykonali duże kroki do przodu w ostatnich wyścigach i mają dużo lepszą prędkość maksymalną. Nie wiem czy to kwestia skrzydła, o którym mówił Max, czy silnika, ale byli zbyt szybcy, a Max wykonał świetną robotę!”

„Są szybsi i niewiele mogę z tym zrobić. Muszę dalej dawać z siebie wszystko w każdy weekend i musimy znaleźć więcej osiągów. Musimy naciskać i potrzebujemy jakichś ulepszeń – nie wiem czy to tylko kwestia [ich] tylnego skrzydła czy silnika, ale musimy jakoś poprawić osiągi”.

Zła wiadomość dla Brytyjczyka jest taka, że w kolejny weekend może go czekać równie samotny wyścig: „Niewiele możemy zrobić przez cztery dni, ale będziemy ciężko pracować nad tym, by wycisnąć jak najwięcej z tego samochodu. Brakuje nam prędkości na prostych. Czy to wina mocy czy silnika, samochód wydaje się stawiać duży opór i nie jest tak mocny na prostych. To może być jedna z tych rzeczy albo obie”.

„Mogliśmy zamontować mniejsze skrzydła, ale bylibyśmy wolniejsi w zakrętach i mieli większe zużycie opon. Oni mają bardzo dobre skrzydło, które się wygina. Z tego, co mi powiedziano, dopracowywali je przez długi czas, a my nie, więc to może być jedna z przyczyn. Nie wiem. Motywuję wszystkich i wkładam tyle pracy, ile to możliwe, aby poprawić nasze osiągi. Jestem dumny z tego, co zrobiliśmy w ten weekend, ale nie byliśmy dość szybcy”.

Kwestię tegorocznej rywalizacji Mercedesa-AMG z Red Bull Racing komplikuje fakt, że oba zespoły muszą pracować nad przyszłorocznymi autami w ramach limitu budżetowego: „Oczywiście chcielibyśmy mieć ulepszenia i poprawki, ale nie wydaje mi się, aby to było obecnie w planach. Oczywiście poruszymy ten temat, ale w tej chwili jest jak jest”.

Źródło: fia.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1