Hamilton: Niewiele możemy zrobić przez cztery dni

Po niedzielnym Grand Prix Styrii, Lewis Hamilton traci już 18 punktów do Maxa Verstappena w klasyfikacji generalnej Formuły 1. Brytyjczyk nie mógł dorównać Holendrowi na torze Red Bull Ring, gdzie odbędzie się także kolejna runda.

„Byli dla nas za szybcy” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Myślę, że zarówno na pojedynczych okrążeniach jak i na długich przejazdach mają nad nami ćwierć sekundy przewagi. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale widać, że oni wykonali duże kroki do przodu w ostatnich wyścigach i mają dużo lepszą prędkość maksymalną. Nie wiem czy to kwestia skrzydła, o którym mówił Max, czy silnika, ale byli zbyt szybcy, a Max wykonał świetną robotę!”

„Są szybsi i niewiele mogę z tym zrobić. Muszę dalej dawać z siebie wszystko w każdy weekend i musimy znaleźć więcej osiągów. Musimy naciskać i potrzebujemy jakichś ulepszeń – nie wiem czy to tylko kwestia [ich] tylnego skrzydła czy silnika, ale musimy jakoś poprawić osiągi”.

Zła wiadomość dla Brytyjczyka jest taka, że w kolejny weekend może go czekać równie samotny wyścig: „Niewiele możemy zrobić przez cztery dni, ale będziemy ciężko pracować nad tym, by wycisnąć jak najwięcej z tego samochodu. Brakuje nam prędkości na prostych. Czy to wina mocy czy silnika, samochód wydaje się stawiać duży opór i nie jest tak mocny na prostych. To może być jedna z tych rzeczy albo obie”.

„Mogliśmy zamontować mniejsze skrzydła, ale bylibyśmy wolniejsi w zakrętach i mieli większe zużycie opon. Oni mają bardzo dobre skrzydło, które się wygina. Z tego, co mi powiedziano, dopracowywali je przez długi czas, a my nie, więc to może być jedna z przyczyn. Nie wiem. Motywuję wszystkich i wkładam tyle pracy, ile to możliwe, aby poprawić nasze osiągi. Jestem dumny z tego, co zrobiliśmy w ten weekend, ale nie byliśmy dość szybcy”.

Kwestię tegorocznej rywalizacji Mercedesa-AMG z Red Bull Racing komplikuje fakt, że oba zespoły muszą pracować nad przyszłorocznymi autami w ramach limitu budżetowego: „Oczywiście chcielibyśmy mieć ulepszenia i poprawki, ale nie wydaje mi się, aby to było obecnie w planach. Oczywiście poruszymy ten temat, ale w tej chwili jest jak jest”.

Źródło: fia.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze