Hamilton: Pokonanie Verstappena nie wchodzi w grę

Lewis Hamilton powiedział, że Mercedes nie ma większych szans na pokonanie Maxa Verstappena i jego zespołu Red Bull Racing w dzisiejszym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Austrii po wywalczeniu dopiero czwartego pola startowego.

Minęło ponad 70 weekendów wyścigowych, odkąd żaden z kierowców Mercedesa nie zakwalifikował się w czołowej trójce w sesji na suchej nawierzchni. Zmieniło się to w sobotę na Red Bull Ringu, kiedy to Hamilton oraz jego zespołowy kolega Valtteri Bottas uzyskali odpowiednio czwarty i piąty czas. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w Grand Prix Singapuru 2017. Pole position do dzisiejszego wyścigu na Red Bull Ringu wywalczył Verstappen, obok niego ustawi się Lando Norris z McLarena, a z trzeciej pozycji ruszy Sergio Pérez z Red Bull Racing.

Po kwalifikacjach Hamilton został zapytany, czy walka o zwycięstwo z Verstappenem w zasadzie nie jest możliwa. „Powiedziałbym, że tak” – odparł Brytyjczyk.  „Pod względem czystego tempa zdecydowanie nie wchodzi to w grę”.

„[Red Bull Racing] ma na czele dwa samochody i mają trzy dziesiąte przewagi nad nami – myślę, że w ten weekend ponownie poprawili swój samochód – więc powiedziałbym, że będzie to łatwa droga [do] zwycięstwa dla Maxa. My będziemy musieli sprawdzić, czy możemy wyprzedzić Pereza i spróbować zmniejszyć szkodę w ten weekend”.

Hamilton przyznał również, że Mercedes próbował poprawić swoje tempo po Grand Prix Styrii, w którym po pole position i zwycięstwo sięgnął Verstappen.

„Nie mam na to odpowiedzi; po prostu nie byliśmy szybcy. Poświęciliśmy czas, ciężko pracowaliśmy, aby ulepszyć samochód, ale to jest nasze obecne tempo. Nie wiem, czy w ten weekend [Red Bull] ponownie poprawił samochód – nie mam pojęcia, ale my tego nie zrobiliśmy i musimy po prostu dalej pracować. Musimy w kolejnych wyścigach znaleźć osiągi. Nie wiem, czy McLaren posiada ulepszenia, ale teraz są mega szybcy, Lando pojechał naprawdę świetnie. Musimy po prostu spróbować i odnotować poprawę”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1