Hamilton: Pokonanie Verstappena nie wchodzi w grę

Lewis Hamilton powiedział, że Mercedes nie ma większych szans na pokonanie Maxa Verstappena i jego zespołu Red Bull Racing w dzisiejszym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Austrii po wywalczeniu dopiero czwartego pola startowego.

Minęło ponad 70 weekendów wyścigowych, odkąd żaden z kierowców Mercedesa nie zakwalifikował się w czołowej trójce w sesji na suchej nawierzchni. Zmieniło się to w sobotę na Red Bull Ringu, kiedy to Hamilton oraz jego zespołowy kolega Valtteri Bottas uzyskali odpowiednio czwarty i piąty czas. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w Grand Prix Singapuru 2017. Pole position do dzisiejszego wyścigu na Red Bull Ringu wywalczył Verstappen, obok niego ustawi się Lando Norris z McLarena, a z trzeciej pozycji ruszy Sergio Pérez z Red Bull Racing.

Po kwalifikacjach Hamilton został zapytany, czy walka o zwycięstwo z Verstappenem w zasadzie nie jest możliwa. „Powiedziałbym, że tak” – odparł Brytyjczyk.  „Pod względem czystego tempa zdecydowanie nie wchodzi to w grę”.

„[Red Bull Racing] ma na czele dwa samochody i mają trzy dziesiąte przewagi nad nami – myślę, że w ten weekend ponownie poprawili swój samochód – więc powiedziałbym, że będzie to łatwa droga [do] zwycięstwa dla Maxa. My będziemy musieli sprawdzić, czy możemy wyprzedzić Pereza i spróbować zmniejszyć szkodę w ten weekend”.

Hamilton przyznał również, że Mercedes próbował poprawić swoje tempo po Grand Prix Styrii, w którym po pole position i zwycięstwo sięgnął Verstappen.

„Nie mam na to odpowiedzi; po prostu nie byliśmy szybcy. Poświęciliśmy czas, ciężko pracowaliśmy, aby ulepszyć samochód, ale to jest nasze obecne tempo. Nie wiem, czy w ten weekend [Red Bull] ponownie poprawił samochód – nie mam pojęcia, ale my tego nie zrobiliśmy i musimy po prostu dalej pracować. Musimy w kolejnych wyścigach znaleźć osiągi. Nie wiem, czy McLaren posiada ulepszenia, ale teraz są mega szybcy, Lando pojechał naprawdę świetnie. Musimy po prostu spróbować i odnotować poprawę”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze