Verstappen: Nigdy nie jest łatwo

Max Verstappen zdominował niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Austrii i niemalże od samego startu wydawało się, że nic nie może odebrać mu zwycięstwa. Holender sam był zaskoczony tym, jak potoczył się jego dzień.

„To zasługa niesamowitej pracy wszystkich” – powiedział kierowca Red Bulla. „Oczywiście przed weekendem wszyscy postrzegają cię jako faworyta, ale nigdy nie jest łatwo zrobić wszystko tak jak dzisiaj. Cały zespół i Honda świetnie się spisali. Cały pakiet przez ostatnie dwa tygodnie, szczególnie na tym torze, był niesamowity. Samochód jechał jak po szynach, niezależnie od tego, jakie opony do niego założyliśmy. Miałem dużo frajdy z jazdy i byłem zaskoczony, jak potoczył się ten dzień – nie spodziewałem się tego”.

Verstappen wygrał z kierowcami Mercedesa-AMG już w ubiegłym tygodniu, lecz mimo to jego zespół nie stał w miejscu: „Poprawiliśmy samochód względem poprzedniego tygodnia. Wprowadziliśmy kilka poprawek, żeby lepiej spisywał się podczas wyścigu i myślę, że to było widać. Przyjemnie było też zobaczyć z powrotem kibiców, brakowało nam takiej atmosfery na torze”.

Holender ma już 32 punkty przewagi w klasyfikacji generalnej: „Musimy dopilnować, że w każdy weekend wykorzystujemy pełny potencjał samochodu. Tutaj dominowaliśmy, ale musimy teraz upewnić się, że będziemy również konkurencyjni na Silverstone. Jestem skupiony na dalszej części sezonu – jeszcze przed nami długa droga i wiele punktów do zdobycia”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze