Russell: To będzie trudny wyścig

George Russell po raz pierwszy w tym sezonie nie awansował do sesji Q2 w kwalifikacjach Formuły 1. 17. pozycja na starcie do niedzielnego Grand Prix Węgier będzie najgorszą dla Brytyjczyka od ubiegłorocznego wyścigu w Turcji.

Od początku sobotniego poranka George Russell nie pokazywał się z najlepszej strony. Podczas trzeciego treningu zajął 16. miejsce, a kwalifikacje ukończył jedną pozycję niżej. Jak przyznał Brytyjczyk, nie zawsze musi być dobrze.

„Po raz pierwszy w sezonie, nie przeszliśmy do Q2, ale nie możemy za każdym razem robić tego dobrze” – stwierdził reprezentant Williamsa. „Z jakiegoś powodu, nie miałem dziś zaufania do swojego samochodu, a z jakiegoś powodu nie udało mi się poskładać okrążenia. Wykonaliśmy niesamowitą robotę będąc w Q2 podczas pierwszych dziesięciu wyścigów w tym sezonie, a tym razem wykonaliśmy dobrą robotę, gdzie zazwyczaj wykonujemy świetną robotę. Dla nas dobra robota to za mało. Czasami tak jest, ale nie możemy się doczekać jutro”.

Russell zdaje sobie sprawę, że niezielny wyścig będzie wymagający, ze względu na panujące wysokie temperatury toru, które sięgają prawie 60 stopni Celsjusza: „To będzie trudny wyścig, ponieważ jest tu tak gorąco, a opony będą naprawdę trudne w prowadzeniu. Mamy nadzieję, że wykonamy lepszą pracę niż inni i wykorzystamy wszelkie możliwości [na zdobycie punktów]”.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze