Verstappen: W Q3 zrobiliśmy krok wstecz

Max Verstappen powiedział, że trzeci czas w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Węgier spowodowany był utratą przyczepności w finałowej czasówki, chociaż dodał, że zdobycie pole position nawet przy czystym okrążeniu było mało realne.

Przed rundą na Hungaroringu Verstappen miał na koncie 5 pole position z rzędu. Zmieniło się do na Węgrzech, gdzie w kwalifikacjach został wyraźnie pokonany przez duet Mercedesa: Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. Verstappen ponadto był wolniejszy niż w swojej najlepszej próbie w Q2 o 0,190 sekundy.

„W zasadzie zrobiliśmy krok wstecz w porównaniu do próby z Q2. Nie miałem takiego samego poziomu przyczepności na okrążeniu. Nie wiem, czy było to związane ze stanem toru, czy też z oponami, ale nie maiłem takiego samego balansu w samochodzie, aby naciskać. Na tym obiekcie zakręty są blisko siebie, więc jeśli w jednym zakręcie nie pojedziesz najlepiej, w następnym również nie będzie świetnie” – powiedział Verstappen.

„Straciłem nieco czasu, ale tak czy inaczej nie sądzę, że mieliśmy szansę na pole position”.

Holender podkreślił, że Red Bull Racing będzie szukać przyczyny zakończenia niezwykle udanej serii, pierwszej w erze silników hybrydowych w Formule 1.

„Jak dotąd nie był to świetny weekend. Praktycznie przez cały czas byliśmy nieco z tyłu i musimy znaleźć tego przyczynę. Występ w Silverstone był mocny. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że [Mercedes] przywiózł tu nowe części do samochodu, więc musimy po prostu popracować nad sobą i spróbować poprawić sytuację, ponieważ nie możemy być zadowoleni [z tego wyniku]”.

Verstappen został również zapytany czy jego ostatnia próba mogła zostać zakłócona wolnym okrążeniem wyjazdowym jadącego przed nim Hamiltona, choć dane telemetryczne wskazały, że akurat w końcówce Q3 Brytyjczyk okrążył tor Hungaroring szybszym tempem niż w poprzednich wyjazdach.

„Nie wiem. Oczywiście opony były dość zimne – ale nie byłbym w stanie zyskać czterech dziesiątych sekundy tylko gdybym rozgrzał to ogumienie”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league