Verstappen: To niesamowity dzień

Max Verstappen w mistrzowskim stylu wygrał w domowym Grand Prix Holandii Formuły 1 i uszczęśliwił tysiące kibiców na trybunach toru Zandvoort. Holender doskonale wiedział, że oczekiwania przed weekendem w domu są wysokie i jak sam przyznał wiedział, że nie będzie łatwo je spełnić. Podczas zmagań, na 10. okrążeniu kierowca Red Bulla osiągnął niesamowity wynik 1000 okrążeń na prowadzeniu i zapisał się na kartach Formuły 1.

„Jak słyszycie, już jest niesamowicie” – mówił po wyścigu, kiedy kibice krzyczeli z radości. Oczekiwania przed weekendem były wysokie i nie było łatwo je spełnić. Jestem szczęśliwy, że tutaj wygrałem i objąłem prowadzenie w mistrzostwach, niesamowity dzień”.

Holender został zapytany przez dziennikarzy, czy jego weekend mógł być jeszcze lepszy, ale odparł, że jeżeli chodzi o wynik, to nie mogło być lepiej: „Pod względem wyników, nie. Myślę, że cały weekend był dla nas pozytywny i nie mogłem prosić o więcej podczas mojego Grand Prix. Wszyscy wiele od ciebie oczekują i trudno to spełnić, zwłaszcza w takich mistrzostwach”.

Verstappen prowadził wyścig od samego początku, kiedy to po starcie odjechał swoim rywalom na kilka sekund: „To zdecydowanie dobry dzień. Start był bardzo ważny. Oczywiście potem Mercedes próbował nam utrudnić życie, ale dobrze im się postawiliśmy. Mercedes rzucił tutaj wszystko. Nawet pozostawienie Valtteriego dłużej na torze, aby utrudnić mi życie było fair. Dobrze się temu przeciwstawiliśmy. Cieszę się z tego zwycięstwa. Lewis wywierał presję przez cały wyścig, więc jak widzicie, oba samochody są nadal blisko siebie [zarówno Red Bull jak i Mercedes]. Lewis nie wykonał długiego przejazdu i nie wiedział, czego się spodziewać z wysokim obciążeniem paliwa. Byli mocni na prostych i zawsze będą temu zaprzeczać”.

Dla kierowcy Red Bulla była to siódma wygrania w tym sezonie. Obecnie Verstappen prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców z przewagą trzech punktów nad drugim Lewisem Hamiltonem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1