Gasly: Dziś lecieliśmy

Poza świetnym wyścigiem Maxa Verstappena na Zandvoort świetnie spisał się także Pierre Gasly, który uplasował się na czwartym miejscu tuż za duetem Mercedesa. W AlphaTauri mówią, że Francuz był tak szybki, że drużyna musiała go niemal spowalniać, by pilnować zużycia opon.

 Gasly pokazał, że dobrze czuję się na Zandvoort już w sobotnich kwalifikacjach, kiedy pobił czasy Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza Jr. Jego cel na niedzielny wyścig był jasny – utrzymać pozycję i uciec kierowcom Ferrari jak najbardziej się da. Nie było to jednak tak łatwe, bo Charles Leclerc próbował zaatakować Gasly’ego już w pierwszych zakrętach. Zdołał on jednak obronić się przed atakami Monakijczyka i trzymać go na bezpieczny dystans przez resztę wyścigu. 

„Niesamowite!” powiedział Francuz po wyścigu. „Czwarta pozycja za dwoma Mercedesami i Maxem [Verstappenem]. Naprawdę nie mogliśmy liczyć na więcej. Muszę przyznać, że to dwanaście ważnych punktów dla naszego zespołu i bardzo dobry wyścig. Naprawdę dobrze się bawiłem – siedemdziesiąt dwa okrążenia na tym torze, fajna walka z Charlesem [Leclerciem] i wysiłek by utrzymać go z tyłu. To bardzo ładne czwarte miejsce”. 

Gasly docenił także pracę, którą jego zespół włożył w przygotowanie do tego weekendu, co pomogło mu zdobyć cenne punkty. „Jestem bardzo zadowolony. Samochód jest naprawdę szybki, udało mi się go ustawić tak jak chciałem, a zespół wykonał naprawdę fantastyczną robotę przez ten weekend. Dziś lecieliśmy – przez cały czas prosili mnie, żebym zwolnił, aby dbać o opony, ale ja chciałem naciskać bardziej, bo mieliśmy znacznie lepsze tempo. Więc, było to świetne zarządzanie i niesamowity wyścig” stwierdził Francuz.

Za tydzień konkurencja przenosi się na Monzę, gdzie Gasly rok temu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. „Jestem teraz bardzo podekscytowany powrotem na Monzę po tym co było rok temu i oczywiście moje oczekiwania są bardzo wysokie” przyznaje Gasly. „Wyraźnie zmaksymalizowaliśmy nasz pakiet na ten weekend, więc jestem bardzo ciekawy jak sprawdzi się za tydzień we Włoszech”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1