Leclerc: Nie mieliśmy tempa, żeby walczyć z Gaslym

Charles Leclerc po wyścigu o Grand Prix Holandii na torze Zandvoort przyznał, że jest zadowolony z tempa Ferrari w trakcie tego weekendu, ale nie miał możliwości nawiązania walki o czwarte miejsce.

Monakijczyk prezentował dobre tempo w trakcie całego weekendu wyścigowego w Holandii. W trakcie sesji treningowych i kwalifikacji uplasował się w ścisłej czołówce, a w wyścigu dowiózł do mety piątą lokatę i pomimo próby walki o czwarte miejsce przyznał, że nie miał szansy, żeby wyprzedzić Pierre'a Gasly'ego. Mimo wszystko Ferrari może zaliczyć ten wyścig do udanych, a wszystko za sprawą powiększenia do 11,5 punktu przewagi nad McLarenem w klasyfikacji konstruktorów.

"Mieliśmy całkiem dobre tempo w trakcie wyścigu, ale walka z Gaslym niestety nie była możliwa" - powiedział Leclerc. "Robiłem co mogłem, żeby zostać na torze tak długo, jak się da i uzyskać przewagę pod koniec wyścigu, dzięki świeższym oponom. Niestety nie było łatwo utrzymać dobre tempo i powalczyć z kierowcami na pośrednich oponach. Właściwie jedyną szansą na awans w wyścigu był start, ale nie udało nam się wskoczyć o jedno miejsce wyżej. Nie chciałem szczególnie ryzykować, żeby nie stracić solidnej zdobyczy punktowej, udało nam się powiększyć przewagę nad McLarenem i to jest pozytywna wiadomość z tego weekendu. Musimy się cieszyć z piątej lokaty, czasami zdarzają się takie dni".

Szef zespołu, Mattia Binotto dodał: "Wyścig poszedł po naszej myśli, a ten tor nie należał do najłatwiejszych dla naszego samochodu. Właśnie z tego powodu zmieniliśmy opony z miękkich na twarde, żeby pod koniec wyścigu mieć wystarczająco dobre tempo. Możemy być zadowoleni - to nie był dzień na podejmowanie dużego ryzyka, liczyło się zdobycie solidnych punktów dla zespołu i pokonanie McLarena. Cel został osiągnięty".

Charles Leclerc awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i ma 92 punkty. Ferrari zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, zespół zgromadził do tej pory 181,5 punktu.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1