Russell: Celem na jutro jest podium

George Russell zakończył niespodziewanie dzisiejszą sesję kwalifikacyjną na trzeciej pozycji. Brytyjczyk przyznaje, że jego celem na jutro jest zdobycie kolejnego podium dla Williamsa w wyścigu.

Brytyjczyk po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony w trakcie sesji kwalifikacyjnej. Poprzednio udało mu się zakwalifikować na drugiej lokacie podczas czasówki przed Grand Prix Belgii, również w trudnych deszczowych warunkach. W trakcie dzisiejszych kwalifikacji Russell jako pierwszy zdecydował się założyć opony przeznaczone do jazdy po suchym torze i ryzyko opłaciło się.

Start z trzeciego miejsca to coś wspaniałego" - powiedział Russell. Dodatkowo dojazd do pierwszego zakrętu trwa dosyć dużo czasu, a my dobrze czujemy się na prostych. Mam nadzieję, że Lando [Norris] zagwarantuje mi cień aerodynamiczny i będę w stanie zaatakować. Jestem bardzo szczęśliwy, bo do tej pory wszystko układa się po naszej myśli, zdobywamy punkty w trzech z czterech ostatnich wyścigów i postaram się podtrzymać jutro dobrą passę"

Zawodnik Williamsa celuje w kolejne podium w barwach zespołu z Grove, przed przejściem w 2022 roku do Mercedesa.

Oczywiście, że naszym celem jest ukończenie wyścigu na podium, nie mamy nic do stracenia i postaram się zaatakować. W trakcie kwalifikacji powiedziałem chłopakom przez radio, żeby przygotowali slicki, bo tor robi się coraz bardziej suchy. To była świetna decyzja, bardzo ryzykowna, ale opłaciło się nam. Mam nadzieję, że jutro również wszystko ułoży się po naszej myśli"

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze