Hamilton: Strata do Verstappena wynika głównie z braku docisku

Lewis Hamilton, który zajął wczoraj trzecie miejsce w drugiej sesji treningowej przyznał, że pół sekundy straty do Maxa Verstappena wynika głównie z braku docisku w jego samochodzie.

Hamilton od początku weekendu w Meksyku radził sobie bardzo dobrze, w pierwszym treningu zajął drugą lokatę, przegrywając minimalnie z Valtterim Bottasem. W drugiej sesji treningowej tempo zdecydowanie podkręcił Max Verstappen i strata Hamiltona wynosiła aż pół sekundy do kierowcy Red Bull Racing. Brytyjczyk przyznaje, że samochód Mercedesa gorzej radzi sobie na torze Autódromo Hermanos Rodríguez i Red Bull ma tutaj sporą przewagę.

Generalnie samochód spisuje się całkiem dobrze, uniknęliśmy poważniejszych problemów i mogę zaliczyć ten dzień do udanych" - powiedział Hamilton. Szczerze mówiąc, dajemy z siebie wszystko, żeby walczyć z Maxem [Verstappenem], jak równy z równym. Niestety na tym torze są od nas szybsi i doskonale to widać. Nie obawiam się dalszej części weekendu i jestem pewien, że po dokonaniu odpowiednich zmian w ustawieniach samochodu będziemy w stanie zbliżyć się do najlepszych czasów. Z pewnością brakuje nam sporo docisku i to jest główna przyczyna tak dużej straty".

Valtteri Bottas, który w trakcie piątkowych treningów znalazł się przed Lewisem Hamiltonem, podziela jego zdanie.

Początek dnia był trudny, brakowało przyczepności i ciężko było złożyć dobre okrążenie. Udało nam się odpowiednio ustawić samochód przed drugim treningiem i zdołaliśmy dzięki temu poprawić tempo. Wciąż jednak brakuje nam sporo, żeby móc walczyć z Verstappenem, generalnie samochód Red Bulla jest tutaj bardzo szybki. Na jednym okrążeniu mają dużo lepsze tempo, szczególnie ma miękkich oponach. Zdecydowanie musimy poprawić swoje tempo, żeby powalczyć z nimi o pole position".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1