Hamilton zaskoczony pierwszym rzędem dla Mercedesa

Lewis Hamilton powiedział, że zdobycie pierwszego rzędu przez zespół Mercedes w kwalifikacjach do Grand Prix Meksyku jest dla niego niespodzianką, zważywszy na sporą stratę w treningach do Red Bull Racing.

Red Bull miał najlepszy czas w drugim i trzecim treningu, jednak Mercedes wyciągnął asa z rękawa w ostatnim segmencie sobotnich kwalifikacji. Valtteri Bottas zapewnił sobie pole position już przy pierwszym kółku w Q3, zaś Hamilton uplasował się na drugiej pozycji. Kolejność w tabeli nie zmieniła się do końca, ponieważ Red Bull nie znalazł już odpowiedzi na tempo narzucone przez niemiecką stajnię.

„Przez cały weekend od pierwszego treningu mieliśmy ogólnie około pół sekundy straty [do Red Bulla]” – powiedział Hamilton. „Pracowaliśmy zatem nad próbą ulepszenia samochodu i wydobycia z niego jak najwięcej tempa, ale wiedzieliśmy, że dysponują większym dociskiem. To dla nas szok i prawdziwa niespodzianka, widząc nas w pierwszym rzędzie. Tak naprawdę nie mam na to odpowiedzi, ale jestem wdzięczny, że razem z Valtterim mamy dwa pierwsze miejsca”.

Brytyjczyk wyraził również wiele ciepłych słów wobec Bottasa, który jego zdaniem mocno poprawił swoje tempo w ostatnim czasie.

„Valtteri wykonał niesamowitą robotę i jestem z niego bardzo dumny. Myślę, że w ostatnich kilku wyścigach jechał naprawdę dobrze, co jest świetne dla zespołu, który pracował bardzo ciężko. Nie sądziliśmy, że w ten weekend mamy tempo, więc wywalczenie pierwszego rzędu jest wyjątkowe i oczywiście daje nam szansę na walkę z innymi”.

Źródło: Z wykorzystaniem motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1