Bottas: To okrążenie było bliskie perfekcji

Valtteri Bottas stwierdził, że jego pierwsze okrążenie w Q3, które zagwarantowało mu pole position do Grand Prix Meksyku, było niemal idealne.

W treningach na czele znajdował się Red Bull z dość wyraźną przewagą, jednak Mercedes pokazał się z naprawdę mocnej strony w kwalifikacjach, w których zapewnił sobie pierwszy rząd na starcie wyścigu na Autódromo Hermanos Rodríguez. Bottas nie spodziewał się takiego rezultatu, jednak jest zdania, że Mercedes był w stanie znaleźć właściwy balans samochodu na ostatni segment kwalifikacji.

„Zdecydowanie zaskoczyłem siebie i nasze tempo jako zespół” – powiedział Bottas. „Wydawało się, że mieliśmy pewną stratę przeciwko Red Bullowi, zwłaszcza na pojedynczym okrążeniu. Uważam, że tempo w Q3 było pewną niespodzianką. To było dobre okrążenie, a od trzeciego treningu udało nam się zoptymalizować ustawienia związane z temperaturą opon. Byliśmy w stanie dopracować wszystko do perfekcji i to jest satysfakcjonujący wynik”.

„To były świetne okrążenia, zwłaszcza moja próba podczas pierwszego przejazdu w Q3. W ostatnim sektorze nie do końca byłem w stanie pojechać idealnie, jednak uważam, że ten pierwszy przejazd w Q3 był jednym z moich najlepszych okrążeń. To wyśmienite uczucie”.

Obok Bottasa na starcie znajdzie się Hamilton, który zapewnił Mercedesowi pierwszy rząd, zaś za ich plecami ustawi się duet Red Bull Racing – Max Verstappen oraz Sergio Pérez. Bottas uważa, że start będzie kluczowy z powodu bardzo długiego dojazdu do pierwszego zakrętu.

„[Jeśli chodzi o tempo], dowiemy się w wyścigu. Patrząc na długie przejazdy w treningach, wydaje się, że jest ono bardzo podobne do Red Bulla. Myślę, że początek wyścigu będzie trudny, ale dobrze, że oba samochody są w pierwszym rzędzie. [Red Bull] jest jednak tuż za nami i będą mieć ogromny cień aerodynamiczny na dojeździe do pierwszego zakrętu. Zapowiada się zatem interesujący początek wyścigu i musimy wymyślić, co zrobić, aby utrzymać się z przodu”.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze