Bottas: Ricciardo zrujnował mój wyścig

Valtteri Bottas może czuć się przegranym niedzielnego wyścigu o Grand Prix Meksyku. Fin po incydencie w pierwszym zakręcie spadł na koniec stawki i nie zdołał zdobyć choćby jednego punktu.

Startujący z pole position kierowca Mercedesa nie zdołał utrzymać za sobą Maxa Verstappena w pierwszym zakręcie, a na dodatek nadjeżdżający z prawej strony Ricciardo uderzył w prawe tylne koło Bottasa, co spowodowało obrót Fina i tym samym spadek na koniec stawki: „Było bardzo, bardzo trudno i dla mnie kompromitujące [wyścig] przez incydent w pierwszym zakręcie” – tłumaczył Bottas. „On [Ricciardo] naprawdę zrujnował mi dzień, ale jestem pewien, że nie zrobił tego celowo, ponieważ to [uderzenie] również zrujnowało jego wyścig. To nie był mój idealny wyścig”.

„Potem utknąłem za samochodami, których nie mogłem wyprzedzić. Byłem też dość ograniczony z silnikiem i temperaturą opon, więc nie mogłem atakować przez wiele okrążeń z rzędu, więc musiałem się czasem wycofywać i potem znowu starać się gonić, nie mogłem znaleźć sposobu, żeby się przebić”.

Bottas sporą część dystansu wyścigu przejechał właśnie za Ricciardo, ale nie mógł znaleźć sposobu na wyprzedzenie Australijczyka: „To było trudne. Oczywiście oni [McLaren] mają taką samą jednostkę napędową jak my, mają dobrą prędkość na prostej, a on dobrze się bronił. Po prostu nie mogłem znaleźć sposobu, żeby go wyprzedzić”.

Mercedes po tym, jak wiedział, że ich drugi kierowca nie zdoła zapunktować w wyścigu, postanowił odebrać Verstappenowi jeden punkt za najszybsze okrążenie, co wcale nie okazało się łatwym zadaniem. Kierowca Red Bulla postanowił ten plan zniweczyć i skutecznie blokował Fina w części stadionowej toru imienia braci Rodríguez, przez co Bottas musiał skorzystać z asysty Georga Russella: „Trudno było znaleźć dobre okno na najszybsze okrążenie i ostatecznie zadziałało doskonale z Georgem. Właściwie miałem od niego DRS, jeszcze po zakręcie nr 3, więc chodziło o znalezienie odpowiedniej luki”.

Źródło: crash.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze