Hamilton: Nigdy się nie poddajemy, to przynosi efekty

Lewis Hamilton odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix São Paulo po starcie z dziesiątego miejsca. Brytyjczyk przyznał, że przez cały czas wierzył w zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu.

Hamilton od początku weekendu na torze Interlagos prezentował bardzo dobre tempo, a w trakcie kwalifikacji do wyścigu sprinterskiego pokonał swojego rywala w walce o mistrzowski tytuł o prawie pół sekundy. Radość Brytyjczyka nie trwała jednak długo i w wyścigu sprinterskim wystartował z ostatniego pola, po karze nałożonej przez sędziów. Zarówno w trakcie wczorajszych zmagań, jak i w trakcie dzisiejszego wyścigu Hamilton popisał się kilkoma świetnymi manewrami wyprzedzania i po pościgu za Maxem Verstappenem odniósł pewne zwycięstwo.

Cóż za wspaniała atmosfera, świetnie jest tu być" - powiedział Hamilton. W ten weekend pokazałem, że nigdy nie wolno się poddawać, ciągle trzeba iść do przodu pomimo trudnych momentów. Mój ojciec przypomniał mi pewien weekend Formuły 3, kiedy również startowałem z ostatniego pola i dojechałem na dziesiątym miejscu. To zwycięstwo chciałbym zadedykować mojemu tacie, zdecydowanie. Od wyścigu na Silverstone nie czułem takiego wsparcia z trybun, bardzo się cieszę, że mogę się poczuć tak, jak czują się brazylijscy kierowcy. Atmosfera tutaj [na trybunach] jest niepowtarzalna".

Brytyjczyk dodał również, że to zwycięstwo jest dla niego szczególnie ważne po ostatnich trudnych weekendach, kiedy nie był w stanie nawiązać walki z Maxem Verstappenem.

Taka wygrana smakuje szczególnie, zwłaszcza jeśli spojrzy się na to, z jakimi trudnościami się zmagaliśmy. Czuję, jakby to było pierwsze zwycięstwo od bardzo dawna, było mi niesamowicie potrzebne. Z każdą chwilą byłem coraz bardziej zdeterminowany, żeby pokonać dzisiaj wszystkich i bardzo się cieszę, że zdołaliśmy tego dokonać. Nasz samochód był świetny przez cały weekend, cały zespół pracował tak, jak należy i szczerze mówiąc, był to jeden z najlepszych występów, od kiedy jeżdżę dla Mercedesa".

Lewis Hamilton po zwycięstwie w Grand Prix São Paulo ma na swoim koncie 318,5 punktu i traci do Maxa Verstappena 14 punktów.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1