Ocon: Doprowadziliśmy wszystko do granic możliwości

Esteban Ocon po dwóch słabszych wyścigach wrócił do punktowanej dziesiątki. Francuz na Autódromo José Carlos Pace po zamianie pozycji z Fernando Alonso w końcówce Grand Prix zajął ósme miejsce.

Ocon zaznaczył po niedzielnej rywalizacji, jak ważna była wydajność zespołu w trakcie przygotowania do Grand Prix, a także zarządzania nim w trakcie: „Cieszę się, że wróciłem do punktowania po bardzo żywym wyścigu. To była przede wszystkim kwestia pracy zespołowej między nami wszystkimi” – powiedział kierowca Alpine. „Staraliśmy się zmaksymalizować wszystko najlepiej, jak tylko potrafimy i doprowadziliśmy wszystko do granic możliwości, zarówno pod względem wydajności, jak i taktyki”.

„Kiedy Gasly zjechał do boksów po raz drugi, przepuściłem Fernando [Alonso], aby sprawdzić, czy jego aspiracje mogą pomóc nam utrzymać go (Gasly’ego) z tyłu. To zadziałało przez kilka okrążeń, ale ostatecznie nie wystarczyło i Fernando zwrócił mi pozycję. Zajęcie ósmego i dziewiątego miejsca daje nam sześć punktów i jest to ważny wynik dla mistrzostw konstruktorów. Nadal jest ciasno, jedziemy na dwa nieznane tory i w dalszym ciągu będziemy dawać z siebie wszystko, aby utrzymać naszą pozycję".

Źródło: Informacja prasowa Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze