102. pole position Lewisa Hamiltona

Lewis Hamilton nie miał sobie równych podczas kwalifikacji do Grand Prix Kataru na torze Losail i to on wystartuje z pierwszego pola do niedzielnego wyścigu. Jak przyznał po kwalifikacjach Brytyjczyk, od kilku dni zmagał się z problemami żołądkowymi.

„Jestem bardzo zadowolony z tej sesji kwalifikacyjnej” – powiedział aktualny mistrz świata. „Piątek był dla mnie trudny. Nie czułem się zbyt dobrze od czwartku, a potem miałem problemy w treningach”.

Kierowca Mercedesa przyznał, że spędził sporo czasu na torze po piątkowych i razem z inżynierami pracował do późnych godzin: „Byłem tu wczoraj do późnej nocy pracując z inżynierami i znaleźliśmy wiele obszarów do poprawy. Dzisiaj czułem się fantastycznie, a wczoraj bardzo dobrze spałem, co zrobiło sporą różnicę. Wprowadziliśmy kilka zmian w trzecim treningu, które zadziałały i byłem w stanie wprowadzić to podczas kwalifikacji. To ostatnie okrążenie było po prostu piękne. Ten tor jest niesamowity w prowadzeniu i jest bardzo szybki - wszystkie zakręty są ze średnią lub maksymalną prędkością. Jeżeli chodzi o wyścig, nie mamy większego doświadczenia na tym obiekcie, ale nie sądzę, aby był tym z łatwiejszych. Nie powoduje znacznej degradacji opon, więc może być jeden lub dwa postoje, dowiemy się jutro. Dojazd do pierwszego zakrętu jest przyzwoity, ładny i szeroki, więc damy z siebie wszystko”.

Drugie miejsce w kwalifikacjach uzyskał Max Verstappen, ale po tym jak został wezwany do sędziów za nieprzestrzeganie zasad podwójnych flag, nie wiadomo kto wystartuje obok siedmiokrotnego mistrza świata. Do sędziów został wezwany również trzeci w kwalifikacjach Valtteri Bottas.

Źródło: mercedesamgf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1