Hamilton: Nie ma czasu na świętowanie

Lewis Hamilton nie miał sobie równych podczas pierwszego Grand Prix Kataru Formuły 1 na torze Losail i pewnie wygrał niwelując stratę do swojego najgroźniejszego rywala w walce o tytuł – Maxa Verstappena – do sześciu punktów. Kierowca Mercedesa-AMG ani na chwilę nie był zagrożony i bezpiecznie dowiózł pierwsze miejsce w wyścigu. Nie udało mu się zachować najszybszego okrążenia, które w kocówce odebrał mu Holender.

„Uwielbiam zaciekłą walkę, presję i stawiane wymagania, które są mi stawiane jak i całemu zespołowi. Bardzo mi się to podobało, ale te dwa kolejne wyścigi wymagają jeszcze lepszych osiągów, więc damy z siebie wszystko” – mówił wyraźnie zadowolony po wyścigu Brytyjczyk. „Ostatnie dwa tygodnie były fantastyczne, po prostu fantastyczne, ale tu nie ma czasu na świętowanie. Wracam z zespołem za tydzień, a jutro trenuję, będąc skupionym. Nie mam w sobie zbyt wielu emocji, poza tym, że się ścigałem przed chwilą, ale to po prostu niesamowite, że mogłem odrobić tak wiele punktów w ostatnich dwóch wyścigach, co było ważne”.

„Dla mnie to był dość prosty wyścig, trochę samotny, ale oczywiście potrzebowaliśmy tych punktów – to była solidna praca zespołu. Wielkie podziękowania dla wszystkich na torze i dla tych w fabrykach za ich ciężką pracę. Jestem naprawdę im wdzięczny za te punkty i to niesamowite, że mogłem zmniejszyć dystans w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Szkoda, że Valtteri musiał się wycofać".

Pomimo dwóch wygranych wyścigów z rzędu, Hamilton nadal ma na uwadze fakt szybkości Red Bulla: „Red Bull jest oczywiście nadal bardzo szybki, jak można to było dzisiaj zobaczyć na przykładzie ich szybkiego okrążenia, a oba samochody dość łatwo wyprzedzają innych, więc nadal mamy ręce pełne roboty”.

Teraz przed kierowcy tydzień przerwy, by potem wrócić na tor Dżuddzie, gdzie odbędzie się pierwszy wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1