Horner: Miejmy nadzieję, że skrzynia biegów nie ucierpiała

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner uważa, że Max Verstappen jechał po najlepsze okrążenie w sezonie, zanim zderzył się z barierą w końcówce kwalifikacji do GP Arabii Saudyjskiej. Wyraził on również nadzieję, że skrzynia biegów w samochodzie Holendra nie doznała uszkodzeń, ponieważ w przeciwnym wypadku z powodu wymiany groziłaby mu kara cofnięcia na starcie.

Na ostatnim okrążeniu sobotniej czasówki na torze w Dżuddzie Verstappen uzyskał rekordowe czasy pierwszych dwóch sektorów, jednak w ostatnim zakręcie doznał podsterowności, a następnie, próbując nadal utrzymać się na torze, uderzył w barierę. Doszło do uszkodzeń w prawej tylnej części RB16B, zaś Holender był zmuszony zatrzymać się na początku prostej startowej.

„Zapowiadało się okrążenie roku” – powiedział Horner w rozmowie ze Sky Sports. „Naprawdę wielka szkoda. W ostatnim zakręcie po prostu pojechał szeroko. [W takich sytuacjach] starasz się utrzymać prędkość… Wjeżdżając w zakręt widział na swojej kierownicy, że miał ponad ćwierć sekundy przewagi, lecz niestety zabrakło mu toru. To dość brutalna sytuacja. Miejmy nadzieję, że skrzynia biegów nie jest uszkodzona i zobaczymy, co możemy zrobić jutro.

„[Verstappen] nie powiedział za dużo. Stwierdził, że zawadził o ścianę i tyle. Ogromna szkoda, bo to było naprawdę wyjątkowe okrążenie. Na tym torze mamy pewną stratę, a on był w stanie pokazać coś specjalnego. Niestety tak się nie stało – miejmy nadzieję, że skutkiem tego nie będzie kara za [wymianę] skrzyni biegów, ponieważ byłoby to szczególnie brutalne”.

Jeśli skrzynia biegów w samochodzie Verstappena okaże się być cała, Holender ustawi się na trzecim polu startowym, za duetem Mercedesa – Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem. Początek wyścigu wyjątkowo o godzinie 18:30.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league