Hamilton: Nie chciałbym spotkać się z sędziami

Lewis Hamilton powiedział, że wolałby uniknąć spotkania z sędziami podczas decydującego o losach mistrzowskiego tytułu Grand Prix Abu Zabi i liczy na uczciwą walkę z Maxem Verstappenem.

Hamilton oraz jego rywal w walce o tytuł Verstappen przed finałowym wyścigiem sezonu mają identyczny bilans punktowy – 369,5. Duet ten kolidował ze sobą kilkukrotnie w tym sezonie, jednak do największego incydentu doszło w zeszłym tygodniu w Arabii Saudyjskiej, gdzie Verstappen otrzymał karę doliczenia 10. sekund do jego wyniku wyścigu za zbyt gwałtowne hamowanie i spowodowanie kolizji z kierowcą Mercedesa.

Dyrektor wyścigowy F1 Michael Masi w swoich tradycyjnych notatkach przed weekendem przypomniał kierowcom i zespołom o tym, aby respektować przepisy zawarte w Międzynarodowym Kodeksie Sportowym, a w przypadku ich złamania uczestnicy mogą liczyć się z zawieszeniem lub nawet odjęciem punktów z mistrzostw. Jako że w przeszłości losy tytułów były już rozstrzygane po kolizji, Hamilton uważa, że tego typu ostrzeżenie jest słuszne.

„Oczywiście do takich sytuacji dochodziło w przeszłości i jestem pewien, że sędziowie nie podejmowali środków ostrożności, tak jak teraz” – powiedział Hamilton. „Myślę, że jest to sprawiedliwe, że się na to zdecydowano, ale mam nadzieję, że nie będą musieli z tego korzystać. Liczę na dobry wyścig. Tak naprawdę nie mam na ten temat opinii. Jestem tutaj, aby wykonać swoją pracę i nie chciałbym spotkać się z sędziami, a oni raczej nie chcą widzieć mnie”.

Jeśli Brytyjczyk wywalczy tytuł, będzie to dla niego rekordowe ósme mistrzostwo, podczas gdy Verstappen celuje w zostanie pierwszym holenderskim mistrzem świata F1.

„Jako zespół wkraczamy na nieznane terytorium i jestem pewien, że wielu ludzi stwierdziłoby, że będziemy tak blisko na koniec sezonu. To był niesamowity wysiłek ze strony wszystkich w fabryce i na torze. Nikt nigdy nie wywalczył ośmiu tytułów. Czuję się wdzięczny. Pamiętam, jak to jest walczyć o swoje pierwsze mistrzostwo, przechodziłem przez te doświadczenia i prawdziwą huśtawkę emocji”.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1