Wolff: Sytuacja jest zupełnie inna niż w 2016

Po raz pierwszy od pięciu lat, rywalizacja o tytuł mistrza świata Formuły 1 zostanie rozstrzygnięta podczas ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi. Podobnie jak w sezonie 2016, jednym z pretendentów jest Lewis Hamilton, jeżdżący dla fabrycznej ekipy Mercedesa-AMG. Szef zespołu Toto Wolff nie porównuje jednak obecnej sytuacji do tej, gdy Brytyjczyk walczył ze swoim zespołowym kolegą Nico Rosbergiem.

„To zupełnie coś innego” – powiedział Austriak o walce Hamiltona z Maxem Verstappenem. „Powiedziałbym, że sytuacja była bardziej napięta w 2016, bo rywalizacja była wewnątrz zespołu, musieliśmy radzić sobie z obydwoma kierowcami i nie być jednostronnym, a zachowanie przejrzystości było bardzo trudne. Ja wciąż byłem niedoświadczony i nie chcę do tego wracać. Wiele rzeczy zrobiłbym inaczej”.

„To zacięta rywalizacja pomiędzy zespołami i kierowcami, którzy wykonali świetną robotę. W niektórych wyścigach czołowa dwójka czy trójka miała 45 sekund przewagi nad resztą stawki. Nie chcę, by zabrzmiało to arogancko, ale to samo w sobie pokazuje, jak mocno wszyscy cisną, żeby odnieść zwycięstwo. To poziom, który w moich latach w Mercedesie jest bezprecedensowy”.

Zespół Wolffa po raz pierwszy w swojej historii będzie walczyć do ostatniego wyścigu także o mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od 2008 roku, kiedy to walka o tytuł miała miejsce pomiędzy Ferrari i McLarenem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1