Hamilton: Max w pełni zasłużył na pole position

Lewis Hamilton jest o krok od zapisania się w historii jako pierwszy kierowca, który zdobędzie osiem tytułów mistrza świata Formuły 1. Żeby to zrobić, Brytyjczyk musi pokonać Maxa Verstappena, z którym przegrał kwalifikacje do kończącego sezon Grand Prix Abu Zabi.

„Max przejechał świetne okrążenie i nie mieliśmy na to odpowiedzi” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „W pełni zasługuje na to pole position. Myślę jednak, że jesteśmy w dobrej pozycji, jeśli chodzi o opony i liczymy na dobry wyścig. Wciąż jestem w pierwszej linii i będziemy sobie radzić”.

O ile Verstappen chwalił swój samochód w kwalifikacjach, Mercedes-AMG Hamiltona zdawał się być coraz wolniejszy wraz z upływem sesji: „Max wykonał świetną robotę. Samochód był solidny, ale podczas kwalifikacji trudniej było z niego wykrzesać prędkość, a podczas dwóch ostatnich okrążeń było najtrudniej – nie wiem czy to kwestia temperatury opon czy czegoś innego”.

Verstappen na swoim szybkim okrążeniu wykorzystał cień aerodynamiczny swojego zespołowego kolegi Sergio Pereza. Mercedes-AMG nie zaangażował Valtteriego Bottasa do podobnego manewru: „Nigdy tego nie robiliśmy. Valtteri musi skupić się na swoim okrążeniu, żeby zespół jako całość był jak najwyżej i nie uważam, że powinniśmy to robić”.

Hamilton ma przewagę strategiczną nad Verstappenem, wynikającą ze startu na twardszych oponach: „Start na pośredniej mieszance jest ciekawy. Zawsze jestem sceptykiem i może Max celowo zablokował koła w pierwszym zakręcie, a start na miękkiej mieszance od początku był w ich planach. Wydaje mi się, że mamy właściwe opony, ale zobaczymy jutro. Cieszę się, że jestem w pierwszej linii – widzę mojego rywala. Start oczywiście będzie trudniejszy na twardszej mieszance, ale dam z siebie wszystko”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1