Villeneuve: Hamilton milczy, aby odciąć się od Wolffa

Jacques Villeneuve, mistrz świata Formuły 1 z sezonu 1997, jest zdania, że milczenie ze strony Lewisa Hamiltona może oznaczać, że jest to sposób na odsunięcie się od szefa Mercedesa, Toto Wolffa.

Hamilton nie opublikował nic na swoich profilach społecznościowych od ubiegłorocznego wyścigu F1 o Grand Prix Abu Zabi. Brytyjczyk w dramatycznych okolicznościach przegrał wyścig i jednocześnie walkę o tytuł mistrzowski z Maxem Verstappenem. Pojawiły się pytania, czy Hamilton po tych wydarzeniach nadal będzie chciał ścigać się, mimo że w połowie 2021 roku podpisał dwuletnie przedłużenie kontraktu z Mercedesem.

Villeneuve jest zdania, że to komentarze Wolffa w trakcie oraz po wyścigu na torze Yas Marina przyczyniły się do ciszy z obozu Hamiltona.

„Jego milczenie interpretuje jako sposób na zdystansowanie się od Wolffa” – powiedział Villeneuve w rozmowie z La Gazzetta dello Sport. „Można przegrać zachowując poziom, natomiast Toto zachował się jak ktoś, kto gra w Monopoly, z tym, że gdy przegrywa, przewraca całą planszę”.

„Jak dla mnie [Wolff] nadszarpnął swój wizerunek, a Hamilton jest wrażliwy na tę kwestię, ponieważ myśli o swojej przyszłości w Ameryce, być może w Hollywood. Zależy od tego, jak dobry będzie nowy samochód Mercedesa, czy łatwo będzie o zwycięstwo. Poza tym, Lewis jest też trochę zmęczony. Miał ciche sezony po odejściu Nico Rosberga na emeryturę i na pewno nie chce przeżyć roku jak ten ostatni”.

„Myślał, że z łatwością pobije rekordy, a tak się nie stało. A kiedy tracisz taki tytuł, to tak jakbyś miał diament położony na dłoni, a następnie zostałby ci on zabrany. To boli znacznie bardziej niż gdyby Verstappen prowadził przez cały dystans wyścigu”.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1