Capito: Ewentualne odejście Hamiltona złe dla Russella

Szef zespołu Williams Jost Capito uważa, że ewentualne odejście Lewisa Hamiltona z Formuły 1 będzie szkodą dla George’a Russella, który straci szansę na pokonanie największej gwiazdy tego sportu.

Mimo wszystko, w rozmowie z niemiecką stacją n-tv Capito przyznał, że nie obchodzi go to, czy Lewis pojawi się na starcie sezonu 2022: „Nie obchodzi mnie to – tak naprawdę nie obchodzi mnie, czy jeździ, czy nie. Jest to całkowicie nieistotne, naprawdę całkowicie nieistotne”.

Niemiec zwrócił uwagę na to, o czym mówi się coraz częściej w Formule 1, że w serii brakuje miejsca dla młodych kierowców ze względu na wieloletnie kontrakty podpisywane przez obecnych zawodników: „Zawsze mówią, że nie ma wystarczająco dużo miejsc dla młodych kierowców, a potem myślę, że jeśli ktoś był mistrzem świata siedem razy, to faktycznie zrobił wystarczająco dużo i mógłby zrobić miejsce dla młodzieńca, dlaczego nie?”

Niemniej jednak Capito ma nadzieję, że kierowca Mercedesa nie odejdzie, co będzie korzystne dla jego byłego już podopiecznego: „Według mnie [ewentualne odejście Hamiltona] będzie złe dla George'a, ponieważ wtedy nie byłby w stanie go pokonać, a myślę, że chciałby to zrobić. Nie zazdroszczę George'owi”.

Capito pozwolił sobie również na skomplementowanie swojego wieloletniego podopiecznego, mówiąc, że teraz jest już materiałem gotowym na stanie się wielką gwiazdą Formuły 1: „George nie jest już surowym, ale częściowo wypolerowanym diamentem. Nadal jest oddalony od swojego potencjału, który posiada, więc może teraz go rozwijać i poprawiać w Mercedesie”.

Źródło: n-tv.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1