Hamilton: Zamierzam być bardziej agresywnym kierowcą

Lewis Hamilton zapowiedział, że w rozpoczynającym się sezonie Formuły 1 planuje zaadaptować bardziej agresywny styl jazdy po kilku zaciekłych pojedynkach z Maxem Verstappenem w ubiegłym roku.

Walczący o tytuł przez cały miniony sezon Hamilton i Verstappen mieli wielokrotnie okazję do pojedynków na torze, co kilka razy skończyło się kolizją między nimi. Finalnie to Verstappen sięgnął po tytuł mistrza świata po kontrowersyjnym finale sezonu w Abu Zabi. Jak stwierdził już Holender, FIA nie ma obowiązku publikacji specjalnego raportu w związku z tym wyścigiem. Hamilton podczas piątkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Bahrajnu zapowiedział z kolei, że w tym roku planuje zmienić swój styl jazdy.

„W tym roku będę bardziej agresywnym kierowcą, zobaczycie” – powiedział krótko siedmiokrotny mistrz świata.

Jedną z wielu niewiadomych przed tym sezonem jest forma poszczególnych zespołów, a przede wszystkim Mercedesa, który podczas przedsezonowych testów zdawał się nie szarżować swojego tempa, a także miał pewne problemy z morświnowaniem. Hamilton oznajmił, że nie oczekuje spektakularnych wyników w porównaniu do tego, co widzieliśmy tydzień temu w czasie jazd testowych.

„Nie spodziewam się, że zrobiliśmy ogromny postęp. Samochód na testach był oczywiście świeższy: mamy nowy silnik, nowe podzespoły. Nadal jest to jednak samochód z ubiegłego tygodnia. Oczywiście wiele się nauczyliśmy podczas tego tygodnia testów i mam nadzieję, że zrobiliśmy jakiś krok naprzód, jeśli chodzi o zrozumienie ustawień bolidu. Mam nadzieję, że moi koledzy z zespołu znaleźli jakieś rozwiązanie na ten weekend i kiedy dzisiaj wsiądę do samochodu, poczuję się lepiej. Wiem jednak, że nie będzie to duża zmiana w tak krótkim czasie. Najprawdopodobniej nadal będziemy mieć pewne problemy, które pojawiły się w zeszłym tygodniu”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1