Hamilton: Ferrari i Red Bull są w tym momencie w innej lidze

Lewis Hamilton zajął w dzisiejszych kwalifikacjach piąte miejsce, przegrywając z kierowcami Red Bull Racing i Ferrari. Brytyjczyk był zadowolony z przebiegu kwalifikacji, ale przyznał, że strata do liderów jest w tym momencie bardzo duża.

Kierowca Mercedesa zdołał uplasować się w pierwszej piątce, ale jego strata do Charlesa Leclerca wyniosła ponad siedem dziesiątych sekundy. Hamilton nawet przez moment nie był w stanie nawiązać walki nawet z Sergio Perezem i zdaniem Brytyjczyka w najbliższym czasie nie będzie miał szansy na zwycięstwo.

Jeśli chodzi o przebieg kwalifikacji, to mogę szczerze powiedzieć, że jestem zadowolony" - powiedział Hamilton. Biorąc pod uwagę problemy z samochodem, jakie mieliśmy przez ostatnie kilka tygodni, ten wynik jest naprawdę przyzwoity. W dalszym ciągu samochód momentami prowadzi się koszmarnie i jest bardzo nieprzewidywalny, ale da się nim jechać odrobinę szybciej niż jeszcze tydzień temu w trakcie testów".

Hamilton dodał, że cały zespół przez ostatnie kilka dni, po testach w Bahrajnie pracował bardzo ciężko, żeby poprawić zachowanie samochodu i znaleźć brakujące dziesiąte części sekundy.

Ciężko pracowaliśmy, żeby się poprawić i przyniosło to całkiem dobre efekty. Goście przed nami są aktualnie w innej lidze i nie jesteśmy w stanie się z nimi ścigać, ale będziemy pracować jeszcze ciężej, żeby zmniejszać stratę. Jestem zadowolony z awansu do czołowej piątki, oczywiście szkoda, że nie jest to pierwszy rząd, ale w tym momencie brakuje nam przewidywalnego samochodu i tempa. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby jutro pokazać kilka dobrych pojedynków".

Zespołowy kolega Hamiltona - George Russell zakończył kwalifikacje na dziewiątej lokacie.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1