Hamilton: Dziś sprzyjało nam szczęście

Lewis Hamilton zajął w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Bahrajnu trzecie miejsce, wykorzystując problemy kierowcy Red Bull Racing. Brytyjczyk przez większą część wyścigu jechał w pierwszej piątce, daleko od pierwszej trójki.

Hamilton dobrze wystartował do wyścigu i zdołał się przebić o jedną pozycję, wyprzedzając Sergio Pereza. Kierowca Mercedesa nie był jednak w stanie utrzymać za sobą Meksykanina i musiał odpuścić walkę z kierowcą Red Bulla. Przez kolejne okrążenia Brytyjczyk kontrolował swoje tempo i utrzymywał piątą lokatę, bez zagrożenia z tyłu i bez szans na awans. Wszystko zmieniło się pod koniec wyścigu, kiedy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a kierowcy Red Bulla mieli problemy ze swoimi samochodami i zakończyli zmagania w wyścigu, gwarantując Hamiltonowi niespodziewane podium numer 183 w karierze.

Tempo wyścigowe naszego samochodu jest dużo lepsze od tempa kwalifikacyjnego" - powiedział Hamilton. Niestety wciąż mieliśmy duże problemy z przyczepnością, a samochód nie trzymał się odpowiednio toru i źle się prowadził. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że szybko uda nam się uporać z problemami i wtedy zobaczymy świetną walkę między trzema zespołami - Ferrari, Red Bullem i Mercedesem. To był bardzo trudny weekend wyścigowy, podium to nieoczekiwany rezultat i dopisało nam szczęście, ale bardzo się z niego cieszę. Wspólnie z zespołem wykorzystaliśmy przytrafiające się okazje i zdobyliśmy ważne punkty".

Brytyjczyk ostrzegł również fanów Mercedesa, że poprawa samochodu może zając sporo czasu.

Pracujemy bardzo ciężko dniami i nocami, żeby lepiej poznać ten samochód i poradzić sobie z jego najsłabszymi stronami. Szczerze mówiąc, jestem pewien, że nie przyjdzie to szybko i trzeba uzbroić się w cierpliwość, a efekty przyjdą w odpowiednim momencie. Sezon jest bardzo długi i każde poprawki mogą zmienić bieg mistrzostw".

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1