Hamilton: Samochodu nie dało się prowadzić

Zdobywca pole position i zwycięzca ubiegłorocznego Grand Prix Arabii Saudyjskiej Lewis Hamilton sprawił dużą niespodziankę w tegorocznych kwalifikacjach na torze Jeddah. Trzeci w poprzednim wyścigu w Bahrajnie Brytyjczyk zakwalifikował się na odległej, 16. pozycji.

„Tak, oczywiście, że byłem zaskoczony brakiem osiągów” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Coś było nie tak z ustawieniami. Wyglądało to dobrze w trzecim treningu, więc próbowaliśmy pójść dalej w tym samym kierunku i może poszliśmy za daleko. Samochodu nie dało się prowadzić, był bardzo nerwowy”.

Hamilton ostatni raz odpadł z kwalifikacji na etapie Q1 na torze Interlagos w 2017 roku. Startował z końca stawki na brazylijskim obiekcie także w zeszłym roku po tym, jak jego samochód nie przeszedł badania technicznego po kwalifikacjach. 7-krotny mistrz świata przebił się z końca stawki i wygrał ten wyścig, lecz nie spodziewa się podobnego scenariusza na ulicach Dżuddy: „Będę mieć ten sam samochód, co w kwalifikacjach, więc nie spodziewam się awansować zbyt mocno do przodu, ale dam z siebie wszystko”.

Zespołowy kolega Hamiltona George Russell wywalczył szóste pole startowe do niedzielnego wyścigu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1