Hamilton nie wiedział, czy 10. miejsce jest punktowane

Lewis Hamilton zajął we wczorajszym wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej dziesiąte miejsce, przebijając się o kilka pozycji po bardzo słabych kwalifikacjach. Brytyjczyk stoczył w trakcie wyścigu kilka ciekawych pojedynków z innymi kierowcami.

Brytyjczyk musiał zadowolić się dziesiątym miejscem i jednym punktem zdobytym po ciężkiej przeprawie w trakcie całego wyścigu. Hamilton miał szansę na wyższą pozycję, ale kiedy zbliżał się do alei serwisowej przy wirtualnej neutralizacji, została ona zamknięta z powodu stojących na wjeździe do alei samochodów Daniela Ricciardo i Fernando Alonso. Po zakończeniu zmagań kierowca Mercedesa został poinformowany przez swojego inżyniera przez radio o tym, że ukończył wyścig na dziesiątym miejscu, a Hamilton odpowiadając Peterowi Bonningtonowi upewniał się, czy jest ono w ogóle punktowane.

To było zdecydowanie bardzo trudne popołudnie" - powiedział Hamilton. Muszę omówić z zespołem pewne sytuacje, ale przynajmniej udało się zdobyć jeden punkt i to jest jakiś pozytyw. Ciężko pracowaliśmy i cieszę się, że po raz kolejny udało nam się zapunktować dwoma samochodami. Na początku wyścigu miałem bardzo duże problemy z twardymi oponami, nie miałem przyczepności i nie byłem w stanie naciskać. Po kilku okrążeniach udało mi się doprowadzić opony do odpowiedniej temperatury i mogłem walczyć z innymi samochodami, bo ich pośrednia mieszanka była już w dużo gorszym stanie. Jechałem bardzo dobry stint, miałem podobne tempo do George'a [Russella] i czułem, że mogę powalczyć o coś więcej, ale potem przytrafiła się sytuacja z zamkniętą aleją serwisową i nie było szansy, żeby coś zyskać".

Hamilton został również zapytany o to, czy Mercedesowi udało się dokonać postępów z samochodem.

Od pierwszego wyścigu nie zmieniło się wiele, minął ledwie tydzień, więc nie byliśmy w stanie wymyślić czegoś spektakularnego. Udało mi się walczyć z Haasem, więc to jedyny plus. Mamy przed sobą jeszcze bardzo dużo pracy, ale nasz zespół jest bardzo mocny i jestem pewien, że będziemy w stanie się podnieść w przeciągu kilku najbliższych tygodni".

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1