Irvine: Hamilton powinien był odejść po sezonie 2021

Wicemistrz świata kierowców z 1998 roku Eddie Irvine uważa, że Lewis Hamilton nie powinien był wracać do Formuły 1 po zakończeniu sezonu 2021. Obecność 7-krotnego mistrza świata w tegorocznej stawce długo pozostawała pod znakiem zapytania, w związku z jego całkowitym zniknięciem z życia publicznego przez dwa miesiące po finale w Abu Zabi.

„Verstappen popełnia błąd, bo daje się ponieść swojej agresji” – powiedział 56-latek. „Uważam, że Hamilton w zeszłym roku zachowywał się w taki sposób, żeby jak najdłużej unikać wypadków. W pewnym momencie musiał jednak pomyśleć, że «wystarczy, chcesz kolizji, to je dostaniesz». To prawie kosztowało Verstappena tytuł, bo Lewis zniszczył go w Abu Zabi. Szkoda, że nie wygrał, bo na to zasługiwał, ale powinien był odejść na emeryturę”.

„Tak [powinien był zrezygnować], bo nie sądzę, że da radę wiele ugrać w tym sezonie. Jest twardy, ale nawet dla niego, będąc przyzwyczajonym do najlepszego samochodu, kwalifikowanie się tak daleko jest frustrujące”.

Były kierowca Jordana, Ferrari i Jaguara nie jest przekonany, że Mercedes-AMG zdoła powrócić w tym roku do zwycięskiej formy: „Nie wiem. Mają zasoby i infrastrukturę, żeby zrobić bardzo dużo, ale muszą sobie radzić z limitem budżetowym, którego nie było w moich czasach. W Jaguarze przez ostatnie cztery-pięć wyścigów [w 2002] mieliśmy drugi najlepszy samochód, ale nie było limitu budżetowego”.

„Nie przeszkadzają mi problemy Mercedesa, bo nie szaleję za tą marką. Gdy Michael Schumacher powrócił wraz z nimi, uważałem to za wielki błąd. Był Niemcem w niemieckim zespole, ale nie wyglądało to na atrakcyjne połączenie. Hamilton to wspaniała postać i uwielbiam Toto Wolffa za to, co myśli i mówi. To gwiazdy. Ale Mercedes pozostanie dla mnie marką, która robi solidne samochody. Powrócili do wyścigów właśnie po to, żeby odmienić swój wizerunek, ale w moich oczach im się nie udało”.

Źródło: gazzetta.it

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1