Hamilton: To dla nas bardzo dobry wynik

Lewis Hamilton zajął w dzisiejszych kwalifikacjach piąte miejsce i wystartuje do wyścigu za plecami Charlesa Leclerca, kierowców Red Bulla oraz Lando Norrisa. Brytyjczyk przyznał, że ten wynik jest dla niego prawie jak zwycięstwo i bardzo go ucieszył.

Hamilton od początku weekendu w Australii miał duże problemy ze znalezieniem dobrego tempa za kierownicą swojego samochodu. W trakcie sesji treningowych Brytyjczyk nie był w stanie przejechać kilku dobrych okrążeń pod rząd i często plasował się poza pierwszą dziesiątką. Kwalifikacje również nie układały się dla niego dobrze, do momentu decydującej części czasówki, gdzie zdołał wykorzystać potencjał samochodu i ukończyć kwalifikacje na piątej lokacie.

To była dla nas całkiem dobra sesja, oczywiście przed nami powinien znaleźć się jeszcze jeden samochód Ferrari, ale jestem zadowolony z osiągniętego wyniku" - powiedział Hamilton. W porównaniu do wczorajszych treningów i weekendu w Arabii Saudyjskiej to piąte miejsce smakuje dla nas prawie jak zwycięstwo. Fajnie jest znów wrócić do pierwszej piątki, szczególnie po tak trudnych chwilach w Dżuddzie. Tamte kwalifikacje były dla mnie fatalne i potem w wyścigu nie mogłem zrobić wiele więcej. Wszyscy bardzo ciężko pracowali przez noc, żeby znaleźć rozwiązanie naszych wczorajszych problemów i jak widać przyniosło to oczekiwany efekt, mogłem dużo mocniej naciskać. Miałem wrażenie, że na moim ostatnim pomiarowym okrążeniu mogłem skorzystać z większej mocy, to duży pozytyw. Pomimo pewnych pozytywów, to dalej nie jest miejsce, w którym powinniśmy się znajdować".

Kierowca Mercedesa przyznał, że największym problemem jest bardzo duża nieprzewidywalność tegorocznej konstrukcji: Mój samochód zaczyna być bardzo nieprzewidywalny, kiedy próbuje mocniej naciskać. Jest jak żmija, albo grzechotnik, nigdy nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Chciałbym powiedzieć, że w następnym wyścigu znajdziemy rozwiązanie tych problemów, ale wszystko jest bardziej złożone".

Zespołowy kolega Hamiltona - George Russell wystartuje do jutrzejszego wyścigu z szóstej lokaty.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1