Surer: Hamilton został rozpieszczony świetnymi autami

Były kierowca Formuły 1 Marc Surer uważa, że Lewis Hamilton nie może się odnaleźć w walce o miejsca w środku stawki, bo przez ostatnie lata został rozpieszczony przez zespół Mercedesa-AMG produkującego fantastyczne samochody.

„Przez ostatnie lata jeździł tylko doskonałymi samochodami, jest rozpieszczony” – powiedział Szwajcar, porównując 7-krotnego mistrza do jego nowego zespołowego kolegi George’a Russella. „Russell jest przyzwyczajony do szybkiej jazdy w kiepskim samochodzie. Lewis już tego nie potrafi. [Russell] wyciskał wszystko z Williamsa, który wcale nie był idealny, i dokonywał w nim cudów”.

„Spodziewałem się, że będzie stanowił większe wyzwanie dla Russella, zwłaszcza w kwalifikacjach. Niewiele jednak brakuje i praktycznie nie ma różnicy pomiędzy nimi. W wyścigu Hamilton nadal jest punktem odniesienia – cały czas narzeka przez radio, ale z drugiej strony zawsze daje z siebie wszystko. Dlatego nie martwię się o Lewisa”.

Hamilton i Russell raz stawali na podium tegorocznych wyścigów. Bardziej utytułowany Brytyjczyk jest jednak niżej o trzy pozycje w klasyfikacji generalnej od swojego zespołowego kolegi, tracąc do niego dziewięć punktów.

Źródło: planetf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1