Formuła 1 odcina się od Ecclestone’a za słowa o Putinie

Formuła 1 wydała oświadczenie, w którym skrytykowała czwartkowe kontrowersyjne słowa byłego szefa sportu, Berniego Ecclestone’a, który wypowiedział się między innymi na temat prezydenta Rosji – Władimira Putina.

Ecclestone wziął udział w czwartkowym porannym programie ITV «Good Morning Britain». W czasie wywiadu bronił działań Putina w kwestii jego wojny na Ukrainie.

Szum w Internecie wywołał następującymi słowami: „Nadal oddałbym za niego życie. Wolałbym, żeby nie bolało, ale i tak przyjąłbym pocisk na siebie”.

Zapytany, dlaczego tak uważa, odparł: „Ponieważ jest on osobą pierwszej klasy, a to, co robi, jest czymś, co według jego przekonania jest słuszne. Niestety zachowuje się on jak wielu ludzi biznesu, na pewno jak ja – od czasu do czasu popełniamy błędy, a kiedy się go dopuścisz, musisz zrobić wszystko, co możesz, aby to odkręcić”.

Następnie Ecclestone skrytykował prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego za to, że nie podjął działań mogących zapobiec wojnie.

„Jak rozumiem, był kiedyś komikiem i wydaje mi się, że chce kontynuować ten zawód. Uważam, że gdyby pomyślał o rzeczach, z pewnością podjąłby wystarczająco duży wysiłek, aby porozmawiać z Putinem, który jest rozsądną osobą, i wysłuchałby go, a także prawdopodobnie mógłby coś z tym zrobić”.

Choć Ecclestone swojej roli szefa nie pełni od 2017 roku, kiedy Formułę 1 przejęło Liberty Media, jego wizerunek nadal jest silnie związany ze sportem. Ze względu na to F1 szybko odniosła się do słów Brytyjczyka, wydając oświadczenie: „Komentarze Berniego Ecclestone'a są jego osobistymi poglądami i stoją w bardzo ostrym kontraście wobec współczesnych wartości sportu”.

Źródło: motosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze