Zhou: Halo uratowało mi życie

Guanyu Zhou powiedział, że system Halo uratował mu życie w groźnie wyglądającym wypadku, do którego doszło na starcie wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Zhou wystartował z dziewiątego pola i zaliczył dobrą reakcję na zgaśnięcie czerwonych świateł. Na dojeździe do pierwszego zakrętu został jednak uderzony przez George’a Russella, który z kolei został chwilę wcześniej zahaczony przez Pierre’a Gasly’ego. W wyniku kolizji bolid Alfy Romeo, którym jechał Zhou, obrócił się do góry kołami, po czym przy dużej prędkości wyleciał na pobocze, a następnie przeskoczył przez barierę z opon i utknął między tą barierą a metalową siatką.

Embed from Getty Images

„To był duży wypadek i cieszę się, że nic mi nie jest” – powiedział Zhou po wyścigu. „Marshale i zespół medyczny na torze byli fantastyczni ze względu na swoją szybką reakcję, a ja również jestem winien podziękowania FIA i Formule 1 za całą pracę, którą wykonali i nadal wykonują, aby poprawić bezpieczeństwo naszych samochodów. System Halo uratował mnie dzisiaj, a to tylko pokazuje, że każdy krok, który podejmujemy w ulepszaniu naszych bolidów ma realne, wartościowe rezultaty. Jestem już niecierpliwy, aby powrócić na tor i robić to, co kocham. Wszystko ze mną w porządku i nie mogę się doczekać wyścigu w Austrii w przyszłym tygodniu”.

Szef zespołu Frédéric Vasseur wyraził się w podobnym tonie co Zhou, dodając, że wynik tego wypadku jest znacznie ważniejszy niż wszystko inne, co wydarzyło się podczas wyścigu.

„Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że najważniejszą rzeczą dzisiaj jest to, że Zhou wyszedł cało z tak ogromnego wypadku bez żadnych obrażeń" – stwierdził Vasseur. „Byliśmy świadkami dramatycznych scen i po raz kolejny musimy podziękować za znaczące ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, którym przewodzi FIA i Formuła 1. Praca nad poprawą bezpieczeństwa w naszym sporcie nigdy nie jest zakończona, a dziś przypomina nam, jak to jest ważne. Zhou jest OK i będzie w stanie wystartować w wyścigu w Austrii w przyszłym tygodniu, a to jest najbardziej pozytywna wiadomość dnia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze