Hamilton: Zdecydowanie zmniejszamy stratę

Lewis Hamilton powiedział, że Mercedes w ciągu ostatnich wyścigów przed przerwą wakacyjną pokazał wyraźny postęp w porównaniu z początkiem sezonu, co spowodowało, że strata wobec dwóch najlepszych zespołów uległa zmniejszeniu.

W pierwszych tygodniach tegorocznych mistrzostw Mercedes sporo tracił względem Ferrari i Red Bulla. Zespół był jednak w stanie dość regularnie zdobywać podia za sprawą problemów z niezawodnością dwóch czołowych ekip. Tempo Mercedesa uległo poprawie od GP Azerbejdżanu i stajnia od tamtego czasu za każdym razem stawała na podium. We Francji oraz na Węgrzech obaj kierowcy finiszowali w TOP3, a Lewis Hamilton dwukrotnie wywalczył drugie miejsce.

„Rywale wciąż mają trochę przewagi, ale wyraźnie zmniejszamy stratę” – powiedział Hamilton. „To jest najlepszy sposób, żeby rozpocząć przerwę wakacyjną, wiedząc, że mamy takie osiągi. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie sezonu pokażemy jeszcze więcej i zaczniemy walczyć z kierowcami z przodu”.

Brytyjczyk uważa również, że wyścig na Hungaroringu ujawnił prawdziwy wzrost wydajności tegorocznego bolidu W13, a tempo było jego zdaniem równe względem Ferrari.

„Myślę, że był potencjał na zwycięstwo. George [Russell] znalazł się na pole position. Gdybyśmy obaj byli z samego przodu, prawdopodobnie moglibyśmy popracować nieco lepiej jako zespół. jeden z nas musiałby wspierać drugiego pod względem strategii. Jeśli będziemy w stanie pokazać takie tempo w drugiej połowie sezonu, wówczas z pewnością możemy zacząć walczyć z rywalami. Po raz pierwszy jesteśmy w stanie rywalizować z Ferrari. To jest dla nas ogromny moment”.

„Red Bull jest prawdopodobnie nadal z przodu. Pokazuje to chociażby fakt, że Max [Verstappen] wystartował z 10. pola, obrócił się, a mimo to wygrał z przewagą 10 sekund – to mówi wystarczająco dużo o ich samochodzie. Nadal jednak uważam, że zrobiliśmy ogromny postęp. Posiadanie tej konsekwentności oraz zdobycie podium przez obu kierowców w dwóch ostatnich wyścigach daje nam wielką nadzieję na drugą połowę mistrzostw”.

Po 13. wyścigach sezonu Hamilton zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 146 punktów. Russell jest czwarty w zestawieniu i ma 158 oczek. Mercedes z kolei plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli konstruktorów z 304 punktami na koncie, tracąc tylko 30 oczek do Ferrari.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze