Pérez: Kara dla Leclerca była zasłużona

Sergio Pérez, który zajął w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Japonii drugie miejsce, przyznał, że kara, którą otrzymał Charles Leclerc była w pełni zasłużona.

Meksykanin dobrze wystartował do dzisiejszego wyścigu i zdołał awansować na trzecie miejsce, znajdując się za plecami Leclerca i Maxa Verstappena. Później Pérez był w stanie bardzo dobrze zarządzać oponami i na ostatnich okrążeniach zbliżyć się do kierowcy Ferrari, a nawet mieć możliwość do przeprowadzenia ataku. Ostatecznie Pérez nie zdołał wyprzedzić na torze Leclerca, ale po karze dla Monakijczyka za ścięcie szykany awansował na drugie miejsce i przypieczętował dublet dla zespołu Red Bull Racing.

Ciężko mi to mówić, ale kara dla Leclerca była w pełni zasłużona, takie są przepisy" - powiedział Meksykanin. Zasadniczo to był bardzo przyjemny pojedynek, dobrze się bawiłem i jechaliśmy naprawdę czysto, zostawiając sobie dużo miejsca. Jednak bez możliwości użycia DRS-u bardzo ciężko jest wyprzedzać na takim torze jak Suzuka. Widziałem, że Charles wybiera bardzo dobre linie jazdy, żeby mieć większą prędkość na wyjściu z zakrętu, co uniemożliwiało mi możliwość zbliżenia się na odpowiednią odległość i atak. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że mogę go wyprzedzić tylko wtedy, kiedy zmuszę go do błędu. Kiedy Leclerc przestrzelił hamowanie do szykany, to pomyślałem, że teraz jest moja szansa, ale później zaciekle się bronił do samej linii mety. Sędziowie byli podobnego zdania, że Leclerc powinien zostać ukarany i dzięki temu mogę się cieszyć z drugiego miejsca na mecie".

Pérez pogratulował również zdobycia mistrzostwa Maxowi Verstappenowi: Max ma mój pełny szacunek, w trakcie całego sezonu był fenomenalny. Przez większą część sezonu nie mieliśmy najszybszego samochodu i musieliśmy gonić Ferrari, ale on [Verstappen] był bezbłędny. Na początku sezonu czułem się w samochodzie bardziej komfortowo i miałem lepsze wyniki, ale później nie miałem z nim żadnych szans. Gratulacje za fantastyczny sezon".

Sergio Pérez awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i ma na swoim koncie 253 punkty.

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze